Jak wypłacić pieniądze BLIKiem z bankomatu ? 

15.04.2021

2021-04-15T06:12:00.000Z//2021.04.15

|
Udostępnij:

Wypłata środków z bankomatu, bez użycia karty? To możliwe, trzeba tylko mieć zainstalowaną na telefonie aplikację, która pozwoli Ci wygenerować kod BLIK. Podczas wypłaty pamiętaj również o włączeniu dostępu do internetu.

wypłata z bankomatu BLIK

BLIK to innowacyjna metoda płatności, która jest oparta o jednorazowy sześciocyfrowy kod generowany w telefonie. Do działania usługi nie jest wymagane dodatkowe oprogramowanie, ponieważ BLIK jest częścią aplikacji mobilnych większości banków. W ten wygodny sposób można płacić, ale również wypłacać pieniądze za granicą. Sprawdź nasze porady Jak płacić BLIKiem?

Obecnie większość banków pozwala na wypłacanie pieniędzy z bankomatu za pośrednictwem BLIK. Jeśli jednak nie jesteś pewny, czy w konkretnym bankomacie dokonasz wypłaty, możesz to w łatwy sposób sprawdzić. Urządzenia, w których można wypłacać pieniądze bez użycia karty, są oznaczone logo BLIK.

Jak wypłacić pieniądze z bankomatu BLIKiem?

Wypłata pieniędzy z bankomatu za pomocą kodu BLIK, jest tak samo prosta jak wypłata z użyciem karty. Jedyna różnica, że musisz posiadać przy sobie telefon, zamiast karty. Jak dokonać wypłaty krok po kroku?

  • na ekranie bankomatu wybierz opcję wypłaty gotówki za pomocą BLIK,
  • wybierz na bankomacie kwotę wypłaty,
  • wskaż, czy chcesz otrzymać potwierdzenie wypłaty,
  • uruchom w telefonie aplikację BLIK,
  • wyświetl kod w aplikacji BLIK na telefonie,
  • wpisz na ekranie bankomatu kod,
  • zaakceptuj transakcję na telefonie kodem PIN,
  • odbierz gotówkę i jeśli tak zdecydowałeś, to również potwierdzenie.

Wypłata z bankomatu bez użycia karty, może okazać się bardzo pomocna w sytuacji, gdy zapomnisz portfela a potrzebujesz pieniędzy. Wystarczy, że będziesz mieć ze sobą telefon, a wypłata będzie możliwa.

Użycie kodu BLIK, to nie jedyna opcja wypłaty bez użycia karty. Są również inne możliwości: czek BLIK, aplikacje SkyCash i Hal-Cash oraz przy pomocy NFC. Jednak, bez wątpienia to właśnie wypłata z kodem BLIK, jest najbardziej popularna - oczywiście zaraz po tradycyjnej wypłacie z użyciem karty.

Przeczytaj także:

Aplikacja STOP COVID jest  internetowym narzędziem do walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Korzysta z niej już prawie 2 miliony osób. Dostępna jest w sześciu językach - polskim, niemieckim, angielskim, rosyjskim, tureckim i ukraińskim. Warto ją mieć!

14.04.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

To o czym mówiło się od pewnego czasu, stało się faktem. Od kilku lat dział mobilny LG przynosił starty, co spowodowało decyzję o zakończeniu produkcji smartfonów. Oczywiście będą one jeszcze dostępne w sprzedaży, ale tylko do momentu wyczerpania zapasów.

13.04.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Niestety wiele osób boryka się z problemami z zasypianiem, bezsennością, czy słabą jakością snu, co może być spowodowane wieloma czynnikami. Z pomocą przychodzi nam technologia – aplikacje do monitorowania snu wspierają zdrowy odpoczynek.

12.04.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.