Co nowego w mediach społecznościowych?

30.06.2023

2023-06-30T08:18:00.000Z//2023.06.30

|
Udostępnij:

Trendy w mediach społecznościowych od zawsze nadają kształt internetowi. Decydują, w jaki sposób użytkownicy odbierają wiele różnych komunikaów. Niezależnie czy są one używane do celów prywatnych czy biznesowych, zdecydowanie warto być na bieżąco z social trendami.

trendy w social media

Transmisja na żywo

W świecie mediów społecznościowych, jednym z najważniejszych trendów obecnie jest live streaming. Wielu użytkowników zainteresowanych jest dzieleniem się na żywo swoimi racjami. Są one publikowane np. w formie wydarzeń czy treści tematycznych. Przynosi to sporą szczerość i zaangażowanie fanów. Platformy takie jak Facebook Live, Instagram Live czy YouTube Live umożliwiają transmitowanie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu użytkownicy mogą być w bezpośrednim kontakcie z widzami. Trendy w social media związane z live streamingiem są zauważane przez wszystkich dużych graczy. Najlepiej świadczy to o ich potencjale.

Aby nie pozostać w tyle, warto używać opcji dostępnych w ramach live streamingu. Przede wszystkim, należy zadbać o jakość transmisji. Warto korzystać z wysokiej jakości kamery, aby zapewnić dobry dźwięk i obraz. Ważne jest również planowanie i promowanie nadchodzących transmisji.

Trzeba o to dbać, aby zbudować zainteresowanie i dotrzeć do większej widowni. Interakcja z widzami jest kluczowa. Warto korzystać z funkcji komentarzy na żywo i odpowiadać na pytania widzów. Należy to robić, by stworzyć więź z nimi. Trendy w mediach społecznościowych w przypadku transmisji live zakładają również zżycie się z odbiorcami. Nie jest to zatem tylko samo nadawanie. Przy okazji przeczytaj artykuł: Media społecznościowe tylko dla dorosłych?

Według raportu "Digital 2021: Europe" opracowanego przez We Are Social i Hootsuite, 68% użytkowników internetu w Europie ogląda wideo na platformach społecznościowych. Trendy w social media związane z transmisjami na żywo są już zatem rzeczywistością.

Dodatkowo, warto wykorzystać opcje takie jak transmisje na różnych platformach. Umożliwiają one jednoczesne nadawanie na różnych platformach społecznościowych. Pozwala zwiększyć to zasięg marki. Ważne jest również analizowanie statystyk i opinii widzów. Warto to robić, aby dostosować treści transmisji do ich preferencji.

trendy w social media

Live streaming jest nie tylko narzędziem do dzielenia się treściami. Jest również sposobem na budowanie marki osobistej i prowadzenie webinariów. Transmisje live to też prowadzenie sesji Q&A czy organizowanie wydarzeń online. Wykorzystanie tych narzędzi i trendów może przynieść wiele korzyści. Może też pozwolić na budowanie większego zaangażowania z widzami na różnych platformach. Wyłapując odpowiednio wcześnie trendy w social media, można sporo zyskać pod względem marketingowym.

Marketing influencerów

Trendy w mediach społecznościowych obecnie kładą coraz większy nacisk na opinie, sugerowanie i polecanie. Firmy oraz marki coraz częściej współpracują zatem z influencerami. Mają oni szeroką i oddaną grupę fanów, aby promować tam swoje produkty lub usługi. Influencerzy mają wpływ na swoją społeczność. Przekłada się to na zaufanie i angażowanie się w ich polecenia.

Według raportu "The State of Influencer Marketing" opracowanego przez Influencer Marketing Hub, 91% europejskich specjalistów uważa influencer marketing za skuteczną strategię. Uważają też, że trendy w social media z tym związane za istotne.

Aby nie pozostać w tyle, warto używać influencer marketing jako skuteczną strategię. Pierwszym krokiem jest wyszukanie influencerów związanych z branżą naszej marki. Ważne jest, aby wybierać influencerów, którzy pasują do wartości firmy. Jest to ważne, ponieważ szczerość jest kluczowa w budowaniu zaufania.

Następnie należy nawiązać współpracę z influencerem poprzez negocjowanie warunków i celów kampanii. Współpraca może obejmować promowanie produktów i recenzje. Może uwzględniać udział w wydarzeniach czy tworzenie wspólnych treści. Ważne jest, aby komunikacja z influencerem była klarowna. Należy mieć też jasno określone oczekiwania oraz cele kampanii.

trendy w social media

W celu pełnego wykorzystania influencer marketingu, warto korzystać z narzędzi analitycznych. Umożliwią one śledzenie i ocenę efektywności kampanii. Można tak monitorować zaangażowanie i zasięg. Trzeba znać interakcje generowane przez influencera, by mierzyć zwrot z inwestycji.

Grafiki i narzędzia do ich tworzenia

Grafiki odgrywają ważną rolę w przyciąganiu uwagi użytkowników i tworzeniu przekazu wizualnego. Dlatego jednym z najnowszych trendów w mediach społecznościowych jest rosnące znaczenie grafik. Dzieje się tak zwłaszcza w treściach publikowanych na platformach społecznościowych. Aby nie pozostać w tyle i skutecznie wykorzystać ten trend, warto używać wielu narzędzi do tworzenia grafik.

Jednym z popularnych narzędzi do tworzenia grafik jest Canva. To proste w obsłudze narzędzie, które oferuje szeroki wybór szablonów, grafik, czcionek czy innych elementów. Można dostosować je do własnych potrzeb. Canva umożliwia tworzenie grafik na potrzeby postów do social mediów. Umożliwia też tworzenie banerów, infografik czy prezentacji.

Kolejnym narzędziem wartym uwagi i wpisującym się w obecne trendy w mediach społecznościowych jest Adobe Spark. Jest to platforma, która umożliwia tworzenie grafik i filmów wideo. Oferuje jasny interfejs i wiele dostępnych szablonów, które można łatwo dostosować. Można również korzystać z biblioteki darmowych zdjęć, ikon i innych zasobów, aby wzbogacić swoje projekty.

W przypadku tworzenia grafik na urządzeniach mobilnych, warto zwrócić uwagę na aplikacje takie jak Over, Pixlr czy Adobe Photoshop Express. Oferują one rozbudowane funkcje edycyjne i efekty specjalne. Umożliwiają też tworzenie atrakcyjnych grafik bez posiadania umiejętności graficznych. Więcej wyjaśniliśmy w poradniku: Jak obrabiać zdjęcia na swoim laptopie?

Narzędzia takie jak Unsplash, Pexels czy Pixabay dostarczają darmowych zdjęć i grafik wysokiej jakości. Można wykorzystać je w projektach graficznych. Są to źródła, które oferują szeroki wybór fotografii na różne tematy. Ułatwia to znalezienie odpowiednich obrazów do wzbogacenia treści w mediach społecznościowych.

Stories i ephemeral content

Trendy w social media mają to do siebie, że bazują na szybkości i aktualności. Stories to treści, które są dostępne przez ograniczony czas, zwykle 24 godziny. Platformy takie jak Instagram, Facebook i Snapchat oferują funkcje tworzenia stories. To przystępny sposób na dzielenie się codziennymi wydarzeniami i spontanicznymi momentami. Ephemeral content tworzy poczucie wyjątkowości. Zachęca użytkowników do regularnego sprawdzania aktualizacji i interakcji.Trendy w mediach społecznościowych to obecnie stories!

Przeczytaj także:

Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, NASA jest w stanie skrócić czas reakcji na burze magnetyczne do pół godziny. Jakie to ma dla nas znaczenie?

29.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Możesz wypróbować aplikacje, dzięki którym zobaczysz, jak zmieni się Twoja twarz za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Które z nich są warte uwagi?

28.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Z danych WHO wynika, że Polacy piją więcej alkoholu od Włochów. A Ci przecież mają w zwyczaju pić wino, już do obiadu. Czy musimy się martwić?

27.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.