Smart lodówka – hit czy kit?

10.09.2021

2021-09-10T12:20:00.000Z//2021.09.10

|
Udostępnij:

Rozwiązania typu smart home zdominowały budownictwo. Prawie połowa Polaków ma urządzenia tego typu. Szacuje się, że w 2022 roku rynek wzrośnie dwukrotnie. Jednym z takich rozwiązań jest lodówka smart home. Czy warto ją mieć? Jakie korzyści wynikają z posiadania takiego nowoczesnego urządzenia?

smart home

Smart home jest trendy

Z badania Somfy, dostawcy rozwiązań automatyki domowej i smart home, wynika, że już 40 procent polskiego społeczeństwa użytkuje urządzenia, które są uważane za elementy inteligentnego domu. Zaś 60 procent, planuje w przyszłości dalej inwestować w unowocześnianie swoich nieruchomości. Jedynie 16 proc. ankietowanych zadeklarowało, że urządzenia domu inteligentnego nie są im znane.

Z serwisu https://biznes.newseria.pl/ dowiadujemy się, że kierunkiem rozwoju smart home jest integracja wszystkich urządzeń. Celem jest sterowanie urządzeniami tylko za pomocą aplikacji. Chodzi o zbudowanie całego ekosystemu, połączonych ze sobą urządzeń, czego efektem będzie polepszenie komfortu życia.

Najpopularniejsze rozwiązania smart home dotyczą przede wszystkim sterowania oświetleniem, ogrzewaniem i monitoringiem. Na ten temat dowiesz się więcej z artykułu: Inteligentna kamera zaopiekuje się domem podczas twojej nieobecności. Według Oferteo.pl w 2020 roku systemy sterowania ogrzewaniem i oświetleniem posiada już 68 proc. i 64 proc. nowych domów.

Dane ABI Research, informują, że do 2022 roku rynek smart home będzie warty już 123 miliardy dolarów. Inne dane - IDC informują, że w Europie stosowanie urządzeń typu smart home rośnie w tempie ponad 20 procent w skali rok do roku.

Family Hub

Największym zaskoczeniem nowoczesnych urządzeń wprowadzanych na rynek w 2016 roku była lodówka. Producent tego innowacyjnego urządzenia Samsung zaprezentował wtedy lodówkę z 21-calowym wyświetlaczem. Co najciekawsze, produkcja lodówek Family Hub dla krajów zlokalizowanych w Europie, miała miejsce we Wronkach, niedaleko Poznania. Obecnie fani takich nowoczesnych gadżetów mogą wybierać spośród kilku modeli lodówki Family Hub.

Niestety, cena lodówki w pełni smart Family Hub, potrafi zawrócić w głowie. Najtańsze modele to koszt od około 8000 zł do nawet 13 000 zł. Za tę cenę otrzymuje się możliwość korzystania z wielu udogodnień.

Lodówka smart ma wbudowany wyświetlacz, który daje sporo możliwości:

  • możliwość sprawdzenia zawartości lodówki, bez jej otwierania,
  • możliwość prowadzenia notatek na wyświetlaczu,
  • oglądanie telewizji,
  • łączenie się z VOD,
  • sprawdzanie w internecie przepisów kulinarnych,
  • prowadzenie kalendarza,
  • zostawianie wiadomości dla rodziny,
  • sprawdzanie w sklepie zawartości lodówki, dzięki wbudowanym kamerom.

Najbardziej komfortowym udogodnieniem jest bez wątpienia, możliwość sprawdzenia zawartości lodówki, nawet jeśli nie ma nas w domu. Dzięki wbudowanym kamerom, w każdej chwili można sprawdzić, które produkty należy uzupełnić. To świetny gadżet, który z pewnością przyda się podczas codziennych zakupów. Taką opcję oczywiście otrzymamy decydując się na zakup lodówki Family Hub.

Kolejna generacja Family Hub

Kolejna propozycja Samsunga, to unowocześniona wersja, która została zaprezentowana po raz pierwszy na targach CES 2018. Również pochodzi z rodziny Family Hub, jednak ma do zaoferowania o wiele więcej. To Family Hub 3.0, którą producent określił jako bardziej inteligentną i bardziej intuicyjną. To, co ją wyróżnia od poprzedniczki to asystent głosowy. Dzięki sterowanemu głosem użytkownicy lodówki mogą sprawdzać najnowsze wiadomości, wyszukiwać informacje, a także zostawiać wiadomości domownikom. To taka nowoczesna automatyczna sekretarka, która jednak potrafi o wiele więcej.

Lodówka z tabletem

Bardziej oszczędnym rozwiązaniem jest lodówka z tabletem. Tablet można przecież zamontować za pomocą zwykłego magnesu na lodówce, i w ten sposób mamy lodówkę z tabletem. Tak jak wspomnieliśmy, rzeczywiście taki tablet na lodówce, potrafi umilić codzienne życie. Lodówka z tabletem przede wszystkim pozwala na sporządzanie listy zakupów w wersji elektronicznej. Można ją w dowolnej chwili przesłać na smartfon, co okazuje się praktycznym rozwiązaniem podczas zakupów. Kiedyś popularne było posiadanie telewizora w kuchni, dziś wraz z postępem taką funkcję może spełniać właśnie lodówka z tabletem. Dostęp do internetu, powoduje, że można oglądać swoje ulubione filmy i seriale, podczas gotowania. W każdej chwili można również podejrzeć przepis, lub sprawdzić co dzieje się w mediach społecznościowych.

Warto, czy nie?

Czy lodówka smart to hit, czy kit? Odpowiedź na to pytanie jest trudna. Dla osób, które cenią innowacyjne rozwiązania, i z nich korzystają, zakup Family Hub będzie strzałem w dziesiątkę. Jednak trzeba pamiętać, że takie udogodnienie to spory wydatek. Dlatego oszczędniejszą wersją jest lodówka z tabletem. Z drugiej strony, należy zastanowić się, czy te wszystkie gadżety, są nam potrzebne?

Przeczytaj także:

Dzisiaj obchodzimy Dzień Recyklingu Baterii. To świetna okazja, aby zastanowić się gdzie wyrzucić zużyte baterie i co się później z nimi dzieje...

09.09.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Nigeryjskie oszustwo to znana od lat metoda wyłudzania pieniędzy. Ofiarami zazwyczaj są osoby nieświadome zagrożeń czyhających w sieci. Nie daj się oszukać i sprawdź, jak działają oszuści. 

08.09.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Dziś uczniowie dumnie zasiadają w szkolnych ławach i miejmy nadzieję, że nic tego nie zmieni. Jednak jest kilka gadżetów, które umilą dzieciom naukę w domu. Sprawdź, co można dokupić do wyprawki na nowy rok szkolny.

07.09.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.