Grzejniki na podczerwień – hit, czy kit?

06.12.2022

2022-12-06T07:03:00.000Z//2022.12.06

|
Udostępnij:

Grzejniki na podczerwień stają się coraz bardziej modne. Ma na to wpływ wiele ich zalet: estetyczne wykonanie, energooszczędność, niższe rachunki. Czy właściwie jest grzejnik na podczerwień? Czy będzie pasował do każdego mieszkania?

grzejnik na podczerwień

Czym jest grzejnik na podczerwień?

Panele grzewcze na podczerwień służą do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, ale też biurowych czy usługowych. Posiadają one grzałki wykonane z elementów grafitowych, kwarcowych lub stopów wolframowych. Z zewnątrz ich nie widać, bo są estetycznie obudowane w różne typy materiałów, np. metal, szkoło, ceramika. Ciepło, które emitują, można porównać do energii, jaką dają promienie słoneczne. To ciepło jest absorbowane przez ściany, a nawet przedmioty i ludzi. Następnie, to ciepło jest oddawane skutecznie do pomieszczenia. Panele grzewcze są zazwyczaj bardzo estetycznie wykonane i bardzo cienkie. Mają od 1 do 2 cm grubości i czasem wyglądem przypominają obraz. Wykonane są z różnych dekoracyjnych materiałów. Można je powiesić na ścianach, ale też sufitach, w zależności od pomysłu. Niektóre droższe modele, mogą mieć wbudowany termostat, dzięki któremu można regulować temperaturę.

Zalety grzejników na podczerwień

Grzejniki na podczerwień mogą stanowić dodatkowy element, lub pełnić funcję ogrzewania. Jest to dość dobre rozwiązania, w przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników, które wywołują krążenie powietrza w pomieszczeniu, przez co unosi się kurz. Dlatego właśnie będzie to dobre rozwiązania dla alergików. Mają jeszcze inne zdrowotne korzyści, na przykład pobudzają krążenie krwi, co sprzyja regeneracji mięśni. Ponadto nie zakłócają działania innych urządzeń elektrycznych. Ten sposób ogrzewania cechuje niski koszt eksploatacji w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami elektrycznymi, szybki i prosty montaż, estetyczny wygląd, bezpieczeństwo użytkowania i szybki efekt grzewczy.

Grzejnik na podczerwień - hit, czy kit?

Ogrzewanie podczerwienią to jeden z najlepszych sposobów nowoczesnego ogrzewania. To przede wszystkim wygodne, zdrowe i ekologiczne rozwiązanie na miarę XXI wieku. Zdecydowanie jest to hit!

Przeczytaj także:

Ikea jest jedną z najnowocześniejszych firm, która z chęcią wdraża globalne trendy. Tak jest i również w przypadku transportu autonomicznego na dużą skalę.

05.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Chiny chcą całkowicie samodzielnie walczyć w wyścigu kosmicznym i osiągać w nim laury. Doskonałym tego przykładem jest wybudowanie własnej stacji kosmicznej.

02.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Zimowe wyjazdy w trakcie przerwy świąteczno-noworocznej mają swój urok. Można szusować na nartach, albo wygrzewać się na plaży. Wiele zależy od tego, kto co lubi.

01.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.