Logitech i Tencent wchodzą na rynek konsol!

12.09.2022

2022-09-12T05:48:00.000Z//2022.09.12

|
Udostępnij:

To połączenie dwóch globalnych liderów branżowych w swoich kategoriach możne budzić duże zainteresowanie, zwłaszcza jeśli chcą udoskonalić obecne konsole do gier, a także spopularyzować granie w chmurze na konsolach. Choć wiadomość ta pojawiła się stosunkowo niedawno, budzi wiele dyskusji oraz rozbudza nadzieje na stworzenie konsol realnie konkurujących z obecnymi hegemonami. Kim zatem są owe marki i jaką konsolę chcą zbudować?

konsole nowej generacji

Logitech i Tencent - kim są?

Tencent to jedna z największych marek na rynku gier wideo. Jest to właściciel Riot Games i udziałowiec Epic Games oraz Ubisoft. Logitech to z kolei uznany producent sprzętu komputerowego, który działa na rynku od wielu lat. Marki mają zatem na koncie pośrednio i bezpośrednio wiele udanych topowych produktów, które podbiły rynek gamingowy. Tencent to międzynarodowa korporacja technologiczna z siedzibą w Chinach działająca globalnie na całym świecie. Logitech to Szwajcarski producent sprzętu, takiego jak myszy komputerowe, głośniki, klawiatury czy kamery internetowe. Za kooperację ze strony Logitech ma być odpowiedzialny dział gamingowy Logitech G.

Jakie konsole nowej generacji zamierzają stworzyć? Mówiąc o współpracy Logitech i Tencent, które chcą wspólnie stworzyć konsolę do gier, możemy zostać bardzo zaskoczeni. Nie mają oni w planach stworzenia tradycyjnej konsoli do gier, a przenośnej, takiej jak np. Nintendo Switch. Kooperatywa chce stworzyć konsole do gier nowej generacji, opierające się o rozgrywkę w chmurze. Jest to bardzo zaskakujące, gdyż do tej pory technologia ta nie bez problemów i z trudem wchodziła na rynek. Przede wszystkim daje to bardzo duże możliwości, które do tej pory nie są spotykane na topowych urządzeniach i wykorzystywane w pełnym potencjale. Przenośna konsola będzie również ciekawą alternatywą dla nowoczesnych smartfonów, które coraz częściej oferują bardzo wysokie wydajności technologiczne i umożliwiają granie nawet w najbardziej wymagające i topowe gry dostępne na rynku.

Przy graniu w chmurze nie wymaga się przede wszystkim bardzo dobrego sprzętu o wysokich parametrach i wysokiej jakości. Konieczne jest jedynie stabilne połączenie z internetem oraz dobra szybkość. To w połączeniu z małym pingiem czyli opóźnieniem, gwarantuje nam rozgrywkę na najwyższym poziomie we wszystkie nawet najnowsze i najbardziej wymagające tytuły. Nie będziemy musieli również posiadać konkretnych tytułów na własność, gdyż granie w chmurze umożliwia wypożyczanie konkretnych gier i granie w nie np. okazjonalnie. Centralne zadbanie o bibliotekę gier jest nieco wydajniejsze i łatwiejsze od strony producenta, dzięki czemu będziemy mieli na bieżąco dostęp do najnowszych aktualizacji, modów, poprawek czy aktualizacji całej bazy.

Kooperacja Logitech i Tencent, choć ma opierać się na usługach chmurowych, ma również dawać możliwość grania w tradycyjny sposób, co może być bardzo ciekawym połączeniem obu tych funkcjonalności, które mogą się np. uzupełniać lub rozszerzać.

Coś więcej o konsoli

Konsole do gier, jakie wyjdą z kooperacji Logitech i Tencent z pewnością będą interesujące. Ale tak właściwie, co o nich wiemy konkretnie ? Niewiele... Nie otrzymaliśmy jeszcze konkretnych i szczegółowych zapowiedzi, ale zewsząd możemy wsłuchiwać się w różne głosy mówiące i zapowiadające ciekawe rozwiązania.

Przede wszystkim wiemy, że w 2020 roku Tencent opatentował wygląd konsoli do gier. Nie jest to szczególnie dziwne zachowanie, gdyż marki elektroniczne i technologiczne patentują gigantyczne liczby rozwiązań. Teraz wiemy już, że działania te były podyktowane prawdziwym zamiarem stworzenia takiej konsoli.

Kooperanci, rozmawiają również z dwoma potentatami na rynku gier chmurowych, takimi jak Xboks Cloud Gaming i NVidia GeForce Now. Może to przepowiadać wysoki poziom rozrywki, który będzie opierał się na sprawdzonych technologiach. Rozwiązanie może być zatem innowacyjne i przełomowe, jeśli chodzi o granie w chmurze i na konsolach.

Co ciekawe, w sieci możemy znaleźć zdjęcia poglądowe potencjalnej konsoli. W rzeczywistości mogą nie mieć jednak nic wspólnego z ostatecznym finalnym produktem, gdyż Logitech jako producent sprzętu komputerowego zapewne będzie chciał sam zaprojektować i wykonać tę konsolę. Projekt ma być również bezpośrednią konkurencją dla Nintendo Switch oraz Steam Deck. Pozwala to stwierdzić, że Logitech i Tencent mają bardzo ambitne plany i rzeczywiście chcą zostać pionierami oraz spopularyzować konsole nowej generacji na rynku.

Zgodnie z przewidywaniami, Logitech ma odpowiadać za stronę sprzętową przedsięwzięcia, będąc liderem w tej branży na rynku, a Tencent będąc globalnym liderem innowacyjności i wydawania gier będzie wiódł prym, budując stronę cyfrową. Zgodne oświadczenia, a także pochlebne wzajemne wyrażenie o sobie również wskazują na poważną współpracę i chęć tworzenia dużego komercyjnego projektu.

Przeczytaj także:

Nowa aplikacja Outlook Lite - mniejszy zakres funkcjonalności, ale niskie wymagania techniczne. Komu może się przydać?

09.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Jednym ze sposobów na oszczędności podczas zakupów, jest korzystanie z porównywarek cenowych. Które są najpopularniejsze?

08.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Pożyczka, wsparcie inwestora, lub sprzedaż niepotrzebnych rzeczy - poznaj trzy sposoby na pozyskanie brakujących funduszy, na realizację swoich marzeń.

07.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.