Smartband – świetny pomysł na prezent!

17.12.2020

2020-12-17T07:24:48.000Z//2020.12.17

|
Udostępnij:
Smartband

Smartband, czyli inaczej opaska sportowa, to świetny pomysł na prezent, zarówno dla dbającej o swoje zdrowie kobiety, jak i lubiącego sport mężczyzny. Zakłada się ją na nadgarstek, a ona monitoruje pracę serca, tętno, szybkość biegu, ilość kroków, jakość snu, a niektóre nawet informują o połączeniach i SMS-ach. Czym kierować się podczas zakupu?

Smartband to urządzenie, które zapisuje w pamięci przebieg całego naszego dnia – zarówno rekordy sportowe, jakoś snu i analizuje różne aspekty zdrowotne. Jak to możliwe? Obudowa wykonana jest z gumowej opaski, którą zapina się na rękę. Cały mechanizm jest ukryty od wewnętrznej strony - tej, która bezpośrednio styka się z ciałem. To serce opaski sportowej, które może skrywać różne funkcje. Jakie?

 • Mierzenie przebytego dystansu
 • Pomiar czasu
 • Liczenie spalonych kalorii
 • Liczenie kroków
 • EKG – monitorowanie czynności serca
 • Pulsometr – monitoruje pracę tętna
 • Monitorowanie i analiza snu
 • Motywowanie do aktywności fizycznej

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru opaski smartband?

 • Wyświetlacz – najpopularniejsze modele wyświetlaczy mają ekrany LED, a bardziej zaawansowane wykorzystują technologię OLED lub E-Ink. Znaczenie ma wielkość wyświetlacza. Duży może okazać się niewygodny, a zbyt mały niepraktyczny.
 • Obudowa - obudowa powinna być przede wszystkim solidna. Droższe modele są również wodoodporne, co ma znaczenie przy uprawnianiu sportu, w różnych warunkach atmosferycznych.
 • System operacyjny – można wybierać opaski kompatybilne między innymi z systemem iOS, Windows i Android. Aby sparować je z telefonem komórkowym, należy wybrać taki sam system jak w smartfonie.
 • Łączność - większości modeli bazuje na łączności bluetooth, ale niektóre opaski wykorzystują też łączność NFC.
 • Bateria - smartbandy mają zazwyczaj wytrzymałe baterie, które potrafią działać nieprzerwanie przez kilka, a nawet kilkanaście dni.

Ile kosztuje smartband?

Smartbandy różnią się ilością funkcji, wyglądem, budową i oczywiście ceną. Warto wybrać taką opaskę, która może być zsynchronizowana z telefonem, dzięki czemu będzie informować o powiadomieniach z portali społecznościowych, połączeniach czy wiadomościach sms. Zasada jest prosta – im więcej funkcji, tym wyższa cena. Za mniej zaawansowany smartband należy zapłacić 100 zł, a droższe kosztują nawet 500 zł. Dlatego warto sprawdzić, które funkcje będą potrzebne, aby niepotrzebnie nie przepłacać.

Przeczytaj także:

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a Twoje dziecko wymarzyło sobie w prezencie telefon? To dobry pomysł. Będzie mogło grać, uczyć się i rozmawiać z bliskimi i przyjaciółmi. Jaki telefon wybrać i na co zwrócić uwagę, aby wymarzony smartfon spełnił jego oczekiwania?

16.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Kobiety uwielbiają niewielkie gadżety elektroniczne, które ułatwiają ich życie. Dlatego doskonałym pomysłem jest podarowanie im praktycznego urządzenia. Nowoczesny sprzęt elektroniczny dopasowany do ich potrzeb sprawdzi się jako udogodnienie codziennych zajęć.

15.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) smog każdego roku zabija w Polsce około 40 tysięcy osób. Zanieczyszczenie powietrza jest więc większym zagrożeniem niż wypadki komunikacyjne w naszym kraju. Analizując te dane, rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być zakup oczyszczacza powietrza.

14.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.