Kod QR w Restauracji – jak sprawdzić menu?  

08.08.2023

2023-08-08T08:26:00.000Z//2023.08.08

|
Udostępnij:

Jednym z najnowszych trendów w branży gastronomicznej jest wprowadzenie kodów QR w restauracjach. Co to jest ten tajemniczy kod QR i jakie korzyści niesie dla gości i właścicieli restauracji?

QR menu

Czym jest kod QR?

Kod QR (ang. Quick Response) to rodzaj dwuwymiarowego kodu kreskowego, który został wynaleziony przez japońską firmę Denso Wave w 1994 roku. Jest to rodzaj zaawansowanego kodu kreskowego, który może przechowywać znacznie więcej informacji niż tradycyjny kod kreskowy. Składa się z kwadratowej matrycy, w której zawarte są dane w postaci ciemnych i jasnych pikseli. Dzięki zaawansowanemu systemowi szybkiego odczytywania, kod QR może być zeskanowany i przetworzony w krótkim czasie. Więcej o nim dowiesz się z artykułu: Zastosowanie kodu QR

Kod QR w restauracji

QR menu

Wprowadzenie kodów QR do menu restauracyjnego jest coraz bardziej popularne, ponieważ przynosi wiele korzyści zarówno dla gości, jak i dla właścicieli lokali. Zamiast tradycyjnej papierowej karty, na stoliku goście zobaczą małą naklejkę z kodem QR. Skanując go za pomocą wbudowanej kamery w smartfonie lub tablecie, automatycznie otwiera się menu restauracji na ekranie urządzenia.

Wygodne i ekologiczne

Korzystanie z kodów QR dla menu przekłada się na znaczne ułatwienia dla gości. Nie muszą oni czekać na obsługę, a następnie na przyniesienie karty menu. Po prostu skanują kod, a menu pojawia się od razu na ekranie. To szczególnie wygodne w dużych restauracjach, gdzie czas oczekiwania na obsługę może być znacznie dłuższy.

Aktualność i elastyczność

Restauracje często zmieniają swoje menu w zależności od sezonu, dostępności składników czy preferencji klientów. W przypadku tradycyjnych kart menu, wymaga to drukowania nowych wersji, co jest kosztowne i czasochłonne. Kod QR pozwala na aktualizację menu w czasie rzeczywistym. Właściciele mogą szybko edytować i zmieniać menu online, a goście zawsze mają dostęp do najświeższych informacji.

Bezpieczeństwo i higiena

Wprowadzenie kodów QR jest szczególnie istotne w kontekście po pandemii COVID-19, gdy zwiększono wymogi dotyczące higieny i minimalizacji kontaktu z powierzchniami. Zamiast dotykać wspólnej karty menu, goście mogą łatwo skanować kod QR swoim smartfonem, unikając zbędnego bezpośredniego kontaktu.

Przeczytaj także:

Inteligentne filtry, specjalne okulary i zaawansowane powłoki, stają się kluczowymi narzędziami w ochronie oczu przed komputerem i emisją niebieskiego światła.

07.08.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Internet daje możliwości, ale nie można zapominać o aspekcie ochrony dzieci w sieci. Chodzi o zagrożenie związane z prywatnością, cyberprzemocą i wyłudzeniami.

04.08.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Glamping jest odpowiedni dla osób, które chcą połączyć bliskość z naturą z wygodą i luksusem. Osoby, które cenią spokój, będą tu czuć się idealnie.

03.08.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.