Pomysł na prezent na Dzień Taty

15.06.2021

2021-06-15T06:05:00.000Z//2021.06.15

|
Udostępnij:

Dzień Taty obchodzony jest w Polsce 23 czerwca. To idealny moment, aby podziękować swojemu tacie za codzienną pomoc i wsparcie. Warto też pomyśleć o praktycznym prezencie, który będzie nie tylko miłym gestem, ale przede wszystkim gadżetem sprawdzającym się w wielu sytuacjach. Sprawdź, co możesz podarować swojemu tacie.

prezent dzień taty

Kamerka samochodowa

Poruszanie się samochodem to duże ułatwienie w codziennym życiu. Niestety niesie ze sobą także ryzyko stłuczki, zarysowań, czy wypadków. Warto mieć wtedy zamontowaną niewielką kamerkę samochodową, która nagra niefortunne zdarzenie i będzie dowodem w sprawie.

Dostępne w sprzedaży kamerki do auta można ustawić w taki sposób, że nagrywają obraz nie tylko w czasie jazdy, ale również postoju na parkingu. W takiej sytuacji urządzenie natychmiastowo włącza się pod wpływem nagłego wstrząsu lub ruchu. Dzięki temu nie trzeba mieć samochodu ciągle na oku, aby odnaleźć sprawcę uszkodzenia. Najtańsze kamerki można kupić już za około 70 zł.

Smartwatch

Już kilka lat temu tradycyjne zegarki zaczęto zastępować nowoczesnymi urządzeniami, które łączą się ze smartfonem. Mowa tu oczywiście o smartwatchach, które posiadają szereg funkcjonalności sprawdzających się w codziennym życiu. Odbieranie połączeń przychodzących, sterowanie nawigacją GPS, sprawdzanie pogody, przełączanie muzyki, czy obsługa telefonu z poziomu zegarka to jedynie początek funkcji, jakie mają nowoczesne zegarki.

Smartwatch to idealny pomysł na prezent dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Te niewielkie urządzenia dokładnie monitorują parametry treningu, takie jak pokonany dystans, ilość spalonych kalorii, tętno, czy ilość kroków wykonanych w ciągu dnia. Wiele smartwatchy pozwala także monitorować sen, a nawet przypomina o uzupełnianiu płynów. Z takim gadżetem łatwiej więc zadbać o swoje zdrowie. Ceny zegarków zaczynają się już od około 200 zł.

Lokalizator kluczy Bluetooth

Jeśli twojemu tacie często zdarza się poszukiwać kluczyków od auta lub domu, nowoczesna technologia właśnie znalazła niedrogie (ok. 100 zł), a skuteczne rozwiązanie. Niewielki lokalizator Bluetooth w formie breloczka do kluczy pozwala w kilka chwil odnaleźć zgubę i nie tracić czasu na poszukiwania. Informację o lokalizacji przedmiotu można sprawdzić na ekranie swojego telefonu. Dane wyświetlają się w dedykowanej aplikacji za pomocą znacznika na mapie i adresu.

Przeczytaj także:

Przyszłość motoryzacji powiązana jest ściśle z rozwojem nowoczesnych technologii. Idealnym tego przykładem jest rozszerzona rzeczywistość, która łączy realne bodźce z obrazem generowanym komputerowo. Co ciekawe, projekty rozszerzonej rzeczywistości coraz śmielej wkraczają do branży motoryzacyjnej.

14.06.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Surfowanie po internecie niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw, przed którymi warto się chronić. Pojęcie VPN pojawia się w tym kontekście bardzo często, ponieważ pozwala zabezpieczyć prywatność użytkowników on-line. 

11.06.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2020, zostały przełożone o 12 miesięcy. Oczywiście, powodem była szalejąca pandemia koronawirusa. Fani piłki nożnej będą mogli, w końcu przez najbliższy miesiąc zasiąść przed ekranem i oglądać rozgrywki piłkarzy. Gdzie będą transmitowane na żywo?

10.06.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.