Jak złożyć wniosek o 300 plus?

18.08.2021

2021-08-18T06:12:00.000Z//2021.08.18

|
Udostępnij:

Program „Dobry Start” to rządowa forma wsparcia dla dzieci w wieku szkolnym. Rodzice, którzy są beneficjentami programu „500 plus” dodatkowo, raz w roku otrzymują 300 zł na wyprawkę szkolną. To wystarczająca kwota, aby kupić dziecku potrzebne rzeczy do szkoły.

300 plus

Jak można przeczytać na rządowej stronie ministerstwa, wsparcie dotyczy 4,4 mln uczniów, a do końca 2020 r. rząd przekazał na ten cel już ponad 4 mld zł. Co ciekawe, rodzice otrzymają wsparcie bez względu na osiągany dochód.

Kto może skorzystać z programu 300 plus?

Świadczenie przysługuje tylko raz w roku na dzieci do ukończenia 20 roku życia lub 24 roku życia — w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Świadczenie może otrzymać zarówno matka jak i ojciec dziecka, opiekun faktyczny lub prawny dziecka oraz osoba ucząca się. Jeżeli rodzice są rozwiedzeni i mają opiekę naprzemienną, każde z nich może się ubiegać o 150 zł. Przy okazji sprawdź Jak załozyć Kartę Dużej Rodziny

Jak złożyć wniosek o 300 plus?

W tym roku nabór wniosków rozpoczął się 1 lipca. Wnioski o świadczenie dobry start można składać w wygodny sposób, bez wychodzenia z domu, czyli drogą elektroniczną. Podobnie jest z wypłatą, która odbywa się w formie bezgotówkowej na wskazane przez wnioskodawcę konto bankowe. Wypłatą środków zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek należy złożyć do 30 listopada, wyłącznie drogą online, na trzy sposoby:

  • za pośrednictwem portalu Emp@tia,
  • przez bankowość elektroniczną,
  • przez portal PUE ZUS.

Kiedy pieniądze trafią na konto?

Jeżeli złożysz wniosek w lipcu lub sierpniu, pieniądze na wskazane we wniosku konto wpłyną nie później niż do 30 września. Jeżeli wniosek zostanie przesłany później – we wrześniu, październiku lub listopadzie — wypłata świadczenia nastąpi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

W jakich bankach można złożyć wniosek?

Najwygodniejszą formą złożenia wniosku, jest bankowość elektroniczna. Banki, które umożliwiają składanie wniosku to: Credit Agricole Bank Polska SA, Getin Noble Bank SA, Bank Pocztowy SA, Banki Spółdzielcze, BNP Paribas Bank Polska SA (z wyłączeniem systemu moj.bnpparibas.pl) ING Bank Śląski SA,mBank SA, Alior Bank SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Nest Bank S.A, PKO Bank Polski SA (oraz Inteligo), SGB-Bank SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze.

Przeczytaj także:

Popularna platforma Netflix słynąca z łatwego dostępu do topowych filmów i seriali właśnie podniosła cenę jednego ze swoich najważniejszych pakietów. W efekcie korzystanie z serwisu streamingowego będzie kosztowniejsze dla osób współdzielących konto. 

17.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Nowoczesne instytucje finansowe udostępniają swoim klientom zaawansowane narzędzia, które pozwalają na bezpieczne i efektywne korzystanie ze swoich środków pieniężnych. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań ostatnich lat jest e-wallet, czyli wirtualna portmonetka.

16.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Aplikacje dotyczą już większości sfer naszego życia. Każdy ma w telefonie zainstalowanych przynajmniej kilka. Dodatkowo można pomyśleć o aplikacjach na rozładowanie stresu. 

13.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.