Ranking najlepszych nawigacji na telefon

01.07.2022

2022-07-01T08:48:00.000Z//2022.07.01

|
Udostępnij:

Sezon urlopowy to czas wzmożonych podróży samochodowych. Wyjazd na wakacje własnym autem to wygodne rozwiązanie, które pozwala dotrzeć bezpośrednio do docelowego miejsca. Często wybieramy się w nieznane, dlatego warto mieć pod ręką dobrą nawigację na telefon. Wśród darmowych rozwiązań jest z czego wybierać. Jaka nawigacja na telefon sprawdzi się najlepiej?

nawigacja na telefon

Jak często korzystamy z nawigacji?

Darmowa nawigacja samochodowa na telefon to wybór, z którego większość z nas korzystała przynajmniej raz podczas dalszych podróży. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Navi Expert w 2016 r., rozwiązanie to szczególnie przypadło do gustu kobietom. Niemal połowa z nich (46 proc.) wskazała, że korzysta z nawigacji na telefon kilka razy w miesiącu. Natomiast blisko jedna trzecia badanych pań i panów używa jej 2-3 razy w tygodniu. Do okazjonalnego włączania wsparcia podczas wyjazdów urlopowych przyznaje się jedynie 15 proc. kobiet i 18 proc. mężczyzn. Większość z nas sięga więc po to rozwiązanie znacznie częściej.

Nie dziwi także fakt, że w dobie łatwego dostępu do smartfonów większość badanych korzysta z darmowych nawigacji samochodowych na telefon. Jest to odpowiednio 92 proc. kobiet i 70 proc. mężczyzn. Z fabrycznego sprzętu dostępnego w nowszych samochodach korzysta zaledwie 16 proc. panów i około jedna trzecia kobiet. Fakt ten wynika z łatwej dostępności mobilnych aplikacji oraz darmowego dostępu, czego często nie można powiedzieć o fabrycznych nawigacjach.

Jaka nawigacja na telefon? Ranking najlepszych aplikacji

Odnalezienie właściwej trasy, uniknięcie korków czy skrócenie podróży jeszcze nigdy nie było tak proste jak teraz. Aby cieszyć się dobrą nawigacją samochodową, wcale nie trzeba inwestować w dodatkowy sprzęt. Większość rozbudowanych technologii można wykorzystać bezpośrednio z poziomu swojego smartfona. Przedstawiamy ranking najlepszych nawigacji na telefon. Wśród naszych propozycji znajdziesz łatwo dostępne aplikacje darmowe oraz rozbudowane wersje płatne.

Mapy Google – darmowa nawigacja samochodowa na telefon

Google Maps to niewątpliwie najpopularniejsza nawigacja na telefon. Można z niej korzystać na smartfonie działającym na dowolnym oprogramowaniu. Światowy gigant oferuje bardzo dużo, nie pobierając przy tym dodatkowym opłat.

Darmowa nawigacja obejmuje aż 220 państw i jest skierowana zarówno do kierowców, jak i pieszych, rowerzystów czy osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Coś dla siebie znajdą tutaj również użytkownicy podróżujący transportem publicznym. Wyjątkowym rozwiązaniem jest opcja Street View, która daje dostęp do rzeczywistego obrazu ulicy z kamery satelitarnej. Co więcej, Google Maps pokazuje godziny otwarcia i zamknięcia obiektów i lokali usługowych, a nawet opinie innych użytkowników na ich temat. Nie ma więc odrobiny przesady w stwierdzeniu, że obecnie to najlepsza darmowa nawigacja samochodowa na telefon.

AutoMapa – propozycja dla kierowców i pieszych

AutoMapa Polska i Europa to aplikacja mobilna na urządzenia z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Zawiera ona ponad 678 tys. kilometrów dróg wraz z oznaczeniami punktów użyteczności publicznej. AutoMapę można obsługiwać tradycyjnie lub poprzez komendy głosowe w 10 językach. Cechą charakterystyczną tej nawigacji na telefon jest wbudowany komunikator, który działa na zasadzie zbliżonej do CB-radia. Umożliwia on rozmawianie z innymi użytkownikami, którzy mogą poinformować nas o utrudnieniach na drodze lub sprawdzonych skrótach. Z AutoMapy skorzystają także osoby poruszające się PKP. Aplikacja daje dostęp do darmowej wersji testowej.

Mapy Petal – alternatywa dla Google Maps

Jeśli zastanawiasz się, jaka nawigacja na telefon może być alternatywą dla popularnej propozycji od Googla, koniecznie musisz poznać Mapy Petal. Bazują one na rozwiązaniach TomToma i dają dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji – nawigacji, informacji o natężeniu ruchu oraz wyszukiwania miejsc po ich adresie. Cechą wyróżniającą Mapy Petal jest możliwość obsługiwania aplikacji za pomocą gestów wykonywanych w powietrzu, co mniej dekoncentruje kierowcę podczas jazdy.

Yanosik – popularny wybór do jazdy po kraju

Aplikacja Yanosik to przykład darmowej nawigacji samochodowej na telefon, która na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym na tle konkurencji. Dostarcza ona wszystkie podstawowe funkcje, ale o jej popularności zadecydowała opcja ostrzegania przed radarami i patrolami policji. Dzięki temu pozwala uniknąć mandatów oraz nieprzyjemności podczas poruszania się po mieście oraz dalszych wyjazdów. Więcej o tej aplikacji, dowiesz się z artykułu: Yanosik – aplikacja dla wymagających kierowców .

Nawigacja na telefon – dlaczego warto z niej korzystać?

Dobra nawigacja na telefon to duże ułatwienie podczas jazdy. Zastąpiła ona z sukcesem tradycyjne mapy. Jej przewagą jest wygoda użytkowania, regularne aktualizacje oraz dostęp do zdjęć satelitarnych. Dzięki temu nie tylko wybierzesz najkrótszą i najbardziej komfortową trasę, ale również unikniesz korków i skorzystasz z lokalnych usług. Warto więc korzystać z aplikacji, które ułatwiają nam życie i sprawiają, że każda droga jest łatwiejsza.

Przeczytaj także:

To już ostatnie trzy miesiące, aby skorzystać z pomocy rządowej i aktywować bon turystyczny.

28.06.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

IKEA zbuduje w Polsce farmę fotowoltaiczną. Inwestycja IKEA Industry Zbąszynek będzie jedną z największych w Europie.

27.06.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Facebook to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych. Pozwala ona nie tylko śledzić losy znajomych, ale również bieżące informacje.

24.06.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.