Startup z Hongkongu pracuje nad aplikacją mającą chronić psy przed demencją

02.01.2023

2023-01-02T06:56:00.000Z//2023.01.02

|
Udostępnij:

Psy to jedne z najbardziej ulubionych kompanów człowieka, o które staramy troszczyć się na każdym kroku. Z pewnością pytanie, jak dbać o starego psaprzyświecało pomysłodawcom pewnego startupu z Hongkongu, którzy wymyślili aplikację mającą chronić psy przed demencją. Jest to pierwsza tego typu aplikacja, która działa globalnie i realnie pomaga psom, a jej działanie może zaskoczyć nawet największych entuzjastów psiego zdrowia.

aplikacja do monitorowania zdrowia

Startup z Hongkongu dba o psy!

Startup z Hongkongu, o którym mowa to Joipaw. Został on założony przez Dersim-a Avdar-a i Marco Jenny. Wymyślili oni dwa elementy, które pozwalają dbać o psy. Przede wszystkim jest to opaska fizycznie mierząca zdrowie czworonogów tak jak te, które przeznaczone są dla ludzi. Aplikacja do monitorowania zdrowia pozwala odczytywać informacje na temat aktywności fizycznej psa oraz otrzymywać alerty, jeśli z jego zachowaniem dzieje się coś niestandardowego. Gadżety te są przypinane do obroży w formie Trackera, który zbiera wszystkie informacje. Może on mierzyć ilość kroków psa, czas spoczynku, a inne aktywności takie jak chodzenie czy zabawa. Jeśli aplikacja do monitorowania zdrowia psa wykryje pewne nieprawidłowości lub niepokojące sygnały informuje o tym właściciela.

Uzupełnieniem pierwszego gadżetu jest interaktywna gra dla psa, która bada poziom jego umysłu. Jest to specjalnie stworzona i skalibrowana konsola do gier dla psów. Posiada przystosowany i skalibrowany ekran dotykowy oraz podajnik do smakołyków. Urządzenie stymuluje umysł psa do pracy, a także zapewnia rozrywkę. Dodatkowo konsola do gier przesyła do aplikacji do monitorowania zdrowia psa informacje zbierane podczas gry, co zwiększa informacje o czworonogu i pozwala podejmować trafne decyzje jego właścicielowi.

Ważnymi informacjami, na które warto zwrócić szczególną uwagę, gdy zastanawiamy się jak dbać o zdrowie psa, jest to, że startup wkrótce powinien rozpocząć globalną sprzedaż tych urządzeń. Są one w fazie końcowych testów. Według założycieli startupu psy będą miały do wyboru różne gry dostosowane do ich preferencji, a także będą mogły rywalizować z innymi psami, co jest niezwykle nowatorską funkcją.

Jak aplikacja do monitorowania zdrowia dba o psy?

Jednym z najważniejszych pytań, jakie może się pojawić jest to, jak dbać o zdrowie psa przy pomocy tych rozwiązań. Przede wszystkim pozwalają one monitorować zdrowie psa i dostrzegać pewne nieprawidłowości. Przy pomocy takich gadżetów możemy zatem odpowiednio wcześnie zareagować i wdrożyć działania wtedy, kiedy są wymagane.

Sama konsola do gier również bardzo pozytywnie wpływa zarówno na monitorowanie zdrowia psa, a także stymulując jego umysł. Dzięki temu pies może ćwiczyć swój umysł, tak jak robią to ludzie poprzez aktywności wymagające myślenia w starszym wieku. Rozgrywka ta również zapewnia sporą ilość informacji o czworonogu, które prezentuje aplikacja do monitorowania zdrowia.

Dlaczego to dobry pomysł?

Aplikacja chroniąca psy przed demencją to bardzo korzystne rozwiązanie. Przede wszystkim wczesne objawy choroby psa oraz jego demencji są trudne do wykrycia przez człowieka. Jest to niełatwe do zauważenia nawet dla osób znających się na psach, które są specjalistami, a co dopiero mówiąc o zwykłych właścicielach czworonogów. Dzięki wczesnemu wykryciu problemów tego rodzaju można poddać psa skutecznej terapii.

Jeśli właściciel czworonoga nie wie, jak dbać o zdrowie starego psa, nie będzie mógł mu pomóc. Gdy otrzyma odpowiedni sygnał, będzie mógł zgłosić się do specjalisty. Aplikacja i rozwiązania tego nowatorskiego startupu podpowiadają zatem jak dbać o zdrowie psa i kiedy należy zgłosić się do weterynarza. Jeśli leczenie zostanie wprowadzone odpowiednio wcześnie, a aplikacja do monitorowania zdrowia czworonoga zaalarmuje właściciela, istnieje spora szansa na wydłużenie życia czterodrożnego pupila i zwiększenie jego komfortu.

Jak to się zaczęło?

Historia powstania tego projektu jest bardzo ciekawa. Jeden z pomysłodawców wraz z żoną zauważył, że ich pies podczas ich nieobecności, gdy są w pracy, staje się smutny i apatyczny. Po rozmowach ze znajomymi dostrzegli podobieństwa, gdyż ich psy również wydawały się nieszczęśliwe, gdy pozostawały przez długi czas same w domu. W żartach padł pomysł kupienia psom konsoli do gier, dzięki której miały zapewnioną rozrywkę. W efekcie przeszukania internetu znaleźli zamiast dedykowanej konsoli dla psów badania naukowe na temat rozwoju poznawczego tych zwierząt przy pomocy urządzenia opartego na ekranie dotykowym.

Jak wskazują sami założyciele startupu, choć aplikacja wygląda bardzo obiecująco i z pewnością sprawi wiele dobrego, nie ma nic lepszego niż regularne stymulowanie psów poprzez aktywności fizyczne, gry i zabawy, a także ćwiczenia. Nie zastąpi tego nawet najlepsza gra wideo, a więc jeśli chcemy dowiedzieć się jak dbać o starego psa, przede wszystkim powinniśmy skoncentrować się na regularnym dbaniu o niego przy pomocy naturalnych sposobów, a nowe technologie wykorzystywać jako uzupełnienie takich aktywności.

Przeczytaj także:

Wiele osób chce wiedzieć, co ich czeka w 2023 roku. Niektórzy zawierzają magicznej kuli. Co w takim razie mówią wróżby? Czy los będzie dla nas łaskawy?

30.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie spędzić sylwestra na świeżym powietrzu w koncertowej atmosferze? W tym roku, wybór może paść na Zakopane lub Chorzów. Obie będą transmitowane w telewizji.

29.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Fotowoltaika to przyszłościowy trend oszczędnościowy. Ma na to wpływ wiele czynników, a przede wszystkim rosnące ceny energii elektrycznej.

27.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.