Yanosik – aplikacja dla wymagających kierowców 

22.04.2021

2021-04-22T06:05:00.000Z//2021.04.22

|
Udostępnij:

12 milionów pobrań aplikacji i 150 tysięcy użytkowników online w godzinach szczytu, oznaczają, że warto przyjrzeć się aplikacji Yanosik. To system ostrzegania o sytuacji na drodze tworzony przez kierowców, dla kierowców. Kiedy może się przydać i jakie są jego największe zalety?

yanosik

Yanosik to bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne, która łączy opcje antyradaru, CB radia oraz nawigacji. To oznacza, że może okazać się przydatna podczas przemieszczania się, nie tylko po mieście, ale przede wszystkim w trasie.

Zalety Yanosika

Aplikacja informuje o różnych ważnych z punktu widzenia kierowcy aspektach:

  • aktualnym natężeniu ruchu na drogach,
  • nazwach miast i osiedli,
  • stacjach benzynowych i cenach paliw,
  • patrolach policji,
  • wypadkach,
  • kontrolach ITD,
  • fotoradarach,
  • kontrolach drogowych,
  • odcinkowych pomiarach prędkości,
  • miejscach częstych kontroli.

Jej największą zaletą, jest raportowanie przez każdego z użytkowników systemu wybranych sytuacji na drodze. Dowiesz się, gdzie ustawiły się patrole policji, w których miejscach dokonywane są pomiary przez fotoradary, czy na Twojej trasie był jakiś wypadek lub występuje inne niebezpieczeństwo, a nawet wskazuje, gdzie aktualnie poruszają się nieoznakowane radiowozy. Dzięki różnym dodatkowym funkcjom można ocenić wiarygodność użytkowników, można nawet przesłać podziękowanie za przesłane ostrzeżenie.

W jaki sposób działa Yanosik?

W ramach usługi Yanosik wspierane jest wyszukiwanie lokalizatorów Bluetooth marki notiOne. Wtedy sygnał z lokalizatora odbierany jest automatycznie przez znajdujące się w pobliżu telefony z zainstalowaną aplikacją Yanosik, a następnie sygnał przekazywany jest do użytkowników. Wszystkie funkcje, są dostępne dla urządzeń z systemem Android oraz IOS.

Dobry w czasie pandemii

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, twórcy aplikacji Yanosik postanowili dodać do niej funkcję informowania użytkowników o strefach (zielonej, żółtej i czerwonej) oraz obowiązujących w nich obostrzeniach. Znajduje się tam również funkcja wyszukiwania szpitali zakaźnych. Działanie jest bardzo intuicyjne. Wystarczy w nawigacji wpisać słowo „koronawirus”, a po chwili nawigacja automatycznie wskaże drogę do najbliższej placówki specjalizującej się w leczeniu koronawirusa.

Przeczytaj także:

Dron to gadżet, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność. Marzą o nim dzieci, ale również dorośli, którzy fascynują się fotografią. Są dostępne w różnych cenach – od 200 do ponad 2000 zł. Dla laika wybór odpowiedniego drona może wydawać się skomplikowany. Na co więc zwrócić uwagę? 

21.04.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Jedni w nie wierzą, inni wyśmiewają, ale prawie każdy czyta. Traktujemy je jak rozrywkę, która pozwala nam się oderwać od szarej rzeczywistości. Prawdopodobnie dlatego są tak popularne. Gdzie szukać w internecie darmowych horoskopów?

20.04.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Hasło Wi-Fi zazwyczaj zapamiętujemy na swoich urządzeniach, dzięki czemu połączenie następuje automatycznie po uruchomieniu sprzętu. Zdarza się jednak, że kupujemy nowe urządzenie mobilne lub chcemy dać dostęp do internetu odwiedzającym nas znajomym. 

19.04.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.