Sprawdź, co teleskop Hubble widział w Twoje urodziny

27.02.2023

2023-02-27T08:55:00.000Z//2023.02.27

|
Udostępnij:

Teleskop Hubble to zdecydowanie jeden z najbardziej znanych przyrządów do obserwowania wszechświata kojarzony z NASA. Agencja udostępnia bardzo ciekawą funkcję, związaną z teleskopem, jaką jest możliwość sprawdzenia, co teleskop Hubble sfotografował w dniu Twoich urodzin.

teleskop Hubble

Czym jest teleskop Hubble?

Teleskop Hubble to jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń technologicznych stworzonych przez człowieka, które pomaga obserwować kosmos. Został stworzony w 1990 roku i wyniesiony na orbitę ziemi. Jego wymiary to nieco ponad 4 m x 13 m. Teleskop znajduje się na niskiej orbicie ziemskiej, skąd wykonuje zdjęcia wszechświata. Jest to zdecydowanie jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń obserwacyjnych, które przesyła na ziemię setki zdjęć zakamarków kosmosu. Więcej dowiesz się o nim z naszego artykułu: Jak działa Teleskop Hubble? Teleskop Hubble ma finalnie być zastąpiony przez teleskop Webba, który jest rozwinięciem tego projektu i naturalnym następcą pierwowzoru.

Teleskop Hubble zdołał do tej pory wykonać ponad miliard zdjęć w trakcie swojego funkcjonowania, a więc z pewnością dzięki udostępnionej stronie internetowej przez NASA można dowiedzieć się o wszystkich najważniejszych i najbardziej imponujących wydarzeniach, które miały miejsce w ciągu całego roku.

Czym są zdjęcia z teleskopu Hubble w dniu urodzin?

Amerykańska agencja kosmiczna NASA, choć znana jest z bardzo zaawansowanych technologicznie rozwiązań, a także misji kosmicznych, chętnie dzieli się również swoją wiedzą z ludźmi dla których kosmos jest jedynie hobby lub elementem, który chcą dopiero poznać np. oferując zdjęcia z teleskopu Hubble.

Doskonale świadczy o tym fakt, że NASA umożliwia sprawdzenie, co teleskop Hubble zaobserwował i sfotografował w dniu urodzin. Agencja stworzyła specjalną globalną stronę internetową na której możemy bezpłatnie, a także bez rejestracji i wykonywania skomplikowanych czynności sprawdzić zdjęcia wykonane w dniu urodzin konkretnych ludzi. Jest to bardzo intrygujący i ciekawy projekt, który szczególnie przypadnie do gustu osobom interesującym się kosmosem, numerologią czy wpływem gwiazd na życie ludzi.

Co ważne, są to autentyczne obrazy i zdjęcia stworzone przez teleskop Hubble przedstawiające konkretne miejsca lub planety w kosmosie. Nie jest to zatem jedynie chwyt marketingowy czy usługa komercyjna, a rzeczywista możliwość sprawdzenia tego, co działo się we wszechświecie w dniu naszych urodzin. Wszystkie zdjęcia oraz cały projekt są prowadzone w niezwykle profesjonalny sposób, a więc z łatwością można otrzymać imponujące fotografie, które można następnie pobrać lub zapoznać się na stronie.

Jak sprawdzić, co teleskop zobaczył w moje urodziny?

W razie zainteresowania tym tematem, istnieje bardzo prosta możliwość zobaczyć, co teleskop Hubble zobaczył w konkretne urodziny. W tym celu należy przejść na stronę internetową Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej oraz po prostu skorzystać z aplikacji. Jest ona bardzo prosta. Wystarczy wpisać dzień miesiąca oraz miesiąc urodzin. Następnie po krótkiej chwili zostanie wyświetlony obraz wraz z krótkim opisem tego, co się na nim znajduje. W zależności od dnia i miesiąca urodzin, otrzyma się inne obrazy wykonane w tym czasie przez teleskop Hubble.

Aby skorzystać z tej funkcji, nie trzeba znać również języka angielskiego. Cała witryna jest bardzo prosta, intuicyjna, a wpisanie daty urodzenia i wygenerowanie obrazu nie będzie stanowiło żadnego problemu. Sam opis, który zostanie wygenerowany w języku angielskim, można przetłumaczyć np. dzięki narzędziu Google Translate lub poprosić o jego wyjaśnienie osobę która zna język angielski.

Jak wykorzystać fotografie?

Zdjęcia z teleskopu Hubble można wykorzystać na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim warto zaspokoić ciekawość i dowiedzieć się, co działo się w kosmosie w chwili naszych narodzin. Będzie to z pewnością unikalny prezent i ogromna satysfakcja.

Kolejnym sposobem na wykorzystanie zdjęcia z teleskopu Hubble’a jest pobranie go na komputer. Następnie można ustawić tapetę z takiej fotografii lub stworzyć realny produkt z grafiką tego typu. Ciekawym pomysłem może być oprawione zdjęcia w antyramę lub wykonanie koszulki, właśnie z takim nadrukiem.

Zdjęcia z teleskopu Hubble pobrane ze specjalnej strony NASA, mogą być również idealnym prezentem dla przyjaciół i bliskich. Z pewnością będzie to oryginalny podarek, na który nie wpadnie nikt inny. Powiedzenie “urodzony pod szczęśliwą gwiazdą” może w tej sytuacji nabrać zupełnie innego – dużo bardziej realnego znaczenia, gdy osoba mająca urodziny otrzyma zdjęcie gwiazd, które zostały odkryte lub sfotografowane w chwili ich narodzin lub podczas kolejnych rocznic.

Wygenerowane zdjęcie możemy również bardzo łatwo udostępnić w mediach społecznościowych, dzięki odpowiednim przyciskom znajdującym się na fotografii. Będzie to idealne połączenie świata gwiazd realnych oraz gwiazd celebrytów, w którym z pewnością wśród naszych znajomych zdjęcie zrobi bardzo duże wrażenie.

Przeczytaj także:

Aktualizacja Windowsa 11 pozwoli na posiadanie nowych widżetów, które prezentują się dużo estetyczniej. Poprawi się też wydajność komputera.

24.02.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Na tę podstępną chorobę cierpi coraz więcej osób. Walka z nią nie jest ani łatwa, ani szybka. Wymaga specjalistycznego leczenia i wsparcia najbliższych.

23.02.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Tłuszcz, cukier i sól - to główne składniki ulubionych fast food'owych potraw, takich jak pizza, burger, frytki czy kebab. Nie jest to dobre dla organizmu.

22.02.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.