Jaką konsolę kupić w 2023 roku?  

30.01.2023

2023-01-30T08:23:00.000Z//2023.01.30

|
Udostępnij:

Konsole do gier, to bardzo popularny gadżet — zarówno wśród młodzieży, jak i osób starszych, dostarczający świetnej rozrywki. W 2023 roku będziemy mieli bogaty dostęp do konsol, a premiery gier 2023 zadowolą z pewnością nawet najbardziej wymagających graczy. W tym tekście podpowiadamy zatem jaką konsolą kupić w 2023 roku, a także, jakie premiery gier 2023 powinny zwrócić naszą szczególną uwagę.

jaką konsolę kupić

Playstation 5 vs Xbox Series X

Playstation 5 vs Xbox Series X to pojedynek godny mistrzów i z pewnością dostarczy nam wiele emocji, niezlanie od tego, czy jesteśmy fanami marki Sony czy Microsoft. Są to obecnie dwie najnowsze konsole do gier, które gwarantują nam niespotykaną dotąd jakość rozgrywki. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, jaką konsolę kupić, gdyż nie są one najtańsze, właśnie ze względu na zaawansowany poziom technologiczny. Często patrzymy również na premiery gier 2023, aby dostosować zakup konsoli do naszej ulubionej gry.

Do plusów PlayStation 5 przede wszystkim możemy zaliczyć całkowicie przeprojektowany nowy pad, który dostarcza dużo lepszych wrażeń z rozgrywki, a także jest bardziej ergonomiczny. Plusem jest również kilka ekskluzywnych tytułów, w które zagramy jedynie na tej konsoli.

Do plusów konsoli Microsoft możemy zaliczyć większą ilość gier 4k/120 Hz, a także dużo większą liczbę gier upgradowanych pod kątem aktualizacji “next gen”czyli dostosowania do konsol nowej generacji.

Konsole nowej generacji czy te starsze?

Jeśli wiemy już, co nieco o pojedynku PlayStation 5 vs Xbox Series X, warto odpowiedzieć na tytułowe pytanie pod kątem generacji. Często bardziej zastanawiamy się jaką konsolę kupić pod względem konsol nowych i starszych. Dla wielu osób będzie to główny dylemat, gdyż nie oszukujmy się, pociąga za sobą dość poważne koszty. Czy zatem warto stawiać na najnowsze konsole tylko dlatego, że są obecnie najnowszymi możliwymi do kupienia na rynku? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Obecnie, na rynku mamy do czynienia z konsolami nowej generacji takimi jak PlayStation 5 czy Xbox Series X. Oferują one rozgrywkę nawet w 4K przy 120 Hz odświeżania ekranu, a także wiele unikalnych elementów takich jak przemodelowany pad do gry DualSense czy ekskluzywne wersje gier. Te standardowe również coraz częściej otrzymują aktualizacje “NEO” mając się lepiej dostosować do nowych konsol Czy to wszystko sprawia, że powinniśmy bezwzględnie wybierać jedynie pomiędzy PS5, a najnowszy Xboxem? Czy premiery gier 2023 mają na to wpływ?

Przede wszystkim należy podkreślić, że nie ma znaczącej ilości gier, które będą działały jedynie na konsolach nowej generacji. Będą to tytuły jedynie w przypadku Sony, a ilość tytułów liczona jest w kilku sztukach. Premiery gier 2023 nie będą zatem powodem dla którego, warto wybierać jedynie konsole nowej generacji. Sama rozgrywka jest bardzo podobna, a niuanse i drobne różnice zauważą jedynie wytrawni gracze lub osoby interesujące się grami w sposób ponadprzeciętny

Podsumowując temat, w 2023 roku mamy do dyspozycji konsole nowej generacji o nieco lepszych parametrach, ale nie są to przełomowe czy obowiązkowe gadżety, aby cieszyć się znacząco lepszą rozgrywką. Co warto podkreślić w porównaniu do innych serii konsol, które były na rynku przez 6–7 lat, konsole nowej generacji dopiero rozpoczynają tę drogę i nie gwarantują znacząco lepszej rozgrywki, a także wielu unikatowych funkcji.

Jeśli zatem jesteśmy fanami gier konsolowych, a także posiadamy budżet i możliwości zakupu, konsola nowej generacji może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeśli zaś chcemy grać dla rozrywki, a także nie oczekujemy od konsoli najwyższych doświadczeń z rozgrywki, warto postawić na dużo tańsze konsole z poprzednich lat i skupić się, aby premiery gier 2023 przyniosły nam nowe tytuły, w które będziemy grali z satysfakcją zamiast martwić się o budżet na nowe urządzenia.

Premiery gier 2023

Premiery gier 2023, na jakie możemy liczyć, zapowiadają się całkiem interesująco. Przede wszystkim będzie to tytuł One Piece Odyssey. Na początku roku powinniśmy również wyczekiwać z niecierpliwością na Age of Empires II: Definitive Edition czy Hogwarts Legacy. Ciekawie zapowiadają się też tytuły Horizon Call of the Mountain i Resident Evil 4 Remake.

Jak kupić nową konsolę?

Kupując nową konserwę do gier, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, gdyż stają się one obecnie bardzo popularnym bohaterem oszustw i kradzieży. Przede wszystkim, gdy chcemy kupić nową konsolę, powinniśmy zrobić to w oficjalnej dystrybucji w sklepach tak, aby móc liczyć na gwarancję. Jeśli kupujemy konsolę nowej generacji od osoby prywatnej, powinniśmy zawsze dokonać zakupu osobiście po przetestowaniu konsoli, a także sprawdzeniu wszystkich dokumentów.

Jeśli kupujemy konsole używane, warto przejrzeć internet w poszukiwaniu okazji. Należy również jednak dokonywać tylko osobistych transakcji po sprawdzeniu konsoli, gdyż możemy zostać oszukani. Ciekawym rozwiązaniem może być wzięcie konsoli w abonamencie u operatora telekomunikacyjnego lub zakup na raty. Dzięki temu premiery gier 2023 będą bardziej przystępne dla nas, a my będziemy mogli kupić większą ilość tytułów, zamiast przeznaczać środki na bezpośredni zakup konsoli. Ciekawą opcją jest również zakup przenośnej konsoli, o której przeczytasz w artykule: Nintendo Switch - przenośna konsola dla wymagających

Przeczytaj także:

Najpierw Poznań, teraz Łódź - Żabka Eco Smart to najnowszy typ sklepów, który cechuje się wysokimi rozwiązaniami technologicznymi, które dbają o powietrze.

27.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Prawie 47 procent Polaków jest zdania, że inflacja w 2023 r. będzie jeszcze wyższa niż w 2022 roku. Rządowi specjaliści maja jednak inne zdanie.

26.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Udostępnianie ekranów w ramach subskrypcji Netflixa, doprowadziło, że koncern zaczął borykać się z problemami finansowymi. Jednak znalazł na to sposób.

25.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.