YouTube Premium ma nową funkcję pozwalającą pobierać filmy 

27.12.2021

2021-12-27T08:45:00.000Z//2021.12.27

|
Udostępnij:

Oglądanie filmów bez reklam na popularnej platformie streamingowej jest już od jakiegoś czasu możliwe dzięki usłudze YouTube Premium. Od niedawna subskrybenci płatnej wersji mają również dostęp do zamieszczonych tam materiałów offline. Pobieranie filmów z YouTube to ciekawe rozwiązanie, które sprawdza się w wielu sytuacjach. Co daje YouTube Premium i jak skorzystać z możliwości oglądania filmów offline?

pobieranie filmów z Youtube

Rosnąca popularność usługi YouTube Premium

Wprowadzenie płatnej wersji popularnego serwisu YouTube początkowo spotkało się z nieprzychylnymi opiniami wśród miliardów użytkowników na całym świecie. Czas pokazał, że rozwiązanie to było dobrym posunięciem giganta, o czym świadczą prezentowane przez niego statystyki.

Po niespełna 6 latach od wprowadzenia płatnych subskrypcji, Google poinformowało niedawno fanów za pomocą swoich mediów społecznościowych o publiczności przekraczającej już 50 mln użytkowników na całym świecie. Na liczbę tę składają się zarówno użytkownicy usługi YouTube Premium, jak i YouTube Music. Dla porównania na szczycie czołowych serwisów streamingowych w tym roku znalazło się Spotify z liczbą 165 mln aktywnych użytkowników oraz Apple Music liczące obecnie około 72 mln subskrybentów. Wprowadzając pobieranie filmów z YouTube Premium, Google liczy na dogonienie, a nawet prześcignięcie konkurencji.

Co daje YouTube Premium, czyli korzyści płynące z płatnej wersji serwisu

Wykupienie pakietu YouTube Premium daje nieograniczony dostęp do trzech aplikacji:

  • YouTube,
  • YouTube Music,
  • YouTube Kids.

Co daje YouTube Premium poszczególnym użytkownikom? W przypadku serwisu YouTube korzyści obejmują możliwość oglądania filmów bez reklam oraz odtwarzanie w tle. Od niedawna twórcy udostępnili także pobieranie filmów z YouTube i oglądanie ich offline – początkowo jedynie na urządzeniach mobilnych, a później w wersji testowej również na komputerach.

Analogicznie sytuacja prezentuje się w przypadku YouTube Music, gdzie można słuchać muzyki bez reklam i odtwarzać ją w tle, a także pobierać na swoje urządzenie. Z kolei YouTube Kids to częsty wybór rodziców, którzy chcą w różnych sytuacjach puszczać bajki swoim dzieciom – zarówno online, jak i offline. Za korzystaniem z płatnej wersji serwisów opowiedziało się wielu zwolenników pakietu YouTube Premium. Cena nie jest wygórowana, a korzyści znacznie ułatwiają codzienne życie oraz pozwalają uniknąć czasochłonnych i irytujących reklam.

Pobieranie filmów z YouTube – przydatne rozwiązanie

Możliwość oglądania filmów offline sprawdza się w wielu codziennych sytuacjach, dlatego w odpowiedzi na potrzeby użytkowników Google udostępniło pobieranie filmów z YouTube. Możliwość ta początkowo była dostępna na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu potrzebne materiały można było pobrać, a następnie wygodnie obejrzeć, np. w podróży. W efekcie subskrybenci nie muszą przejmować się brakiem zasięgu lub pakietu internetu.

Od niedawna pojawiła się także możliwość pobierania filmów na desktopy. Z poziomu przeglądarki internetowej można w ten sposób pobrać film z YouTube’a do pamięci swojego komputera. Filmy można odtworzyć na podstronie „Pobrane”. Warto jednocześnie podkreślić, że zarówno w przypadku urządzeń mobilnych, jak i komputerów stacjonarnych, nie ma możliwości skopiowania pobranego filmu i obejrzenia go poza aplikacją YouTube.

Pobieranie filmów z YouTube krok po kroku

Aktualnie możliwość pobierania filmów z YouTube na desktopy jest funkcją testową dostępną czasowo dla użytkowników YouTube Premium. Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy włączyć funkcję pobierania na podstronie funkcji eksperymentalnych https://www.youtube.com/new. Ważne, że w tym samym momencie można wykorzystywać tylko jedno rozwiązanie testowe. Nie ma możliwości jednoczesnego użytkowania wszystkich dostępnych opcji eksperymentalnych.

Po uruchomieniu funkcji pobierania materiałów na ekranie odtwarzania filmu na YouTubie pojawi się nowy przycisk funkcji pobierania multimediów. Opcja „Pobierz” znajduje się pomiędzy przyciskiem „Udostępnij” a „Zapisz”. Pobrane filmy można łatwo odszukać w katalogu „Pobrane” lub „Konto”. Natomiast po obejrzeniu materiałów można je szybko skasować z pamięci urządzenia za pośrednictwem przycisku „Usuń”. Więcej ustawień aplikacji YouTube Premium znajdziesz pod adresem: https://support.google.com/youtube/answer/6308116?hl=pl#zippy.

Jednocześnie warto pamiętać, że funkcjonalność ta znajduje się w fazie testów. W efekcie jedynie czasowo może być odpowiedzią na pytanie użytkowników, co daje YouTube Premium. Czy propozycja ta pozostanie z nami na stałe, twórcy zapewne zadecydują już niebawem.

YouTube Premium – cena

Płatne pakiety w popularnych platformach streamingowych nie należą do najdroższych. Nie inaczej jest w przypadku YouTube Premium. Cena miesięcznej subskrypcji to obecnie 23,99 zł dla pojedynczych użytkowników. Wzorem Spotify czy Netflixa dostępne są również popularne abonamenty rodzinne. Może z nich korzystać maksymalnie 6 osób, a opłata miesięczna w tym przypadku to 35,99 zł. W przeliczeniu na jednego użytkownika stanowi to więc bardzo atrakcyjną stawkę.

Przeczytaj także:

Odgrzewane kotlety - tak w skrócie można podsumować zaplanowany na święta program telewizyjny.

23.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

W Wigilię trzeba się spieszyć z zakupami. Większość sklepów będzie czynnych tylko do godziny 13.

22.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Wiele osób, chce wspomóc stację TVN. Dlatego podpowiadamy, jak wziąć udział w akcji i wyrazić swoją aprobatę online.

21.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.