Laptop poleasingowy – wysoka jakość, za niską cenę!

04.11.2020

2020-11-04T11:36:48.000Z//2020.11.04

|
Udostępnij:

Zakup laptopa poleasingowego to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają najwyższej jakości sprzętu za rozsądną cenę. W internecie można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert sprzedaży laptopów poleasingowych. Czym kierować się podczas zakupu?

Najbardziej popularny jest leasing samochodów, ale coraz częściej przedsiębiorcy korzystają z oferty leasingu sprzętu. Leasing to inaczej wypożyczenie przedmiotu na warunkach określonych w umowie. Po zakończeniu terminu określonego w umowie, przedmiot można oddać lub wykupić. Takie właśnie poleasingowe laptopy trafiają do sprzedaży i stanowią atrakcyjną ofertą dla osób, które szukają wysokiej jakości sprzętu za rozsądną cenę.

Na rynku działają firmy, które specjalizują się w handlu poleasingowymi laptopami. Oferty warto porównywać między sobą, bo każda z tych firm może dowolnie kształtować ceny. Zazwyczaj w ofertach firm sprzedających poleasingowy sprzęt są laptopy z wyższej półki. Można tam znaleźć znane marki, takie jak Dell, Lenovo, Fujitsu i Apple. Należy wziąć pod uwagę, że laptopy poleasingowe wcześniej były wykorzystywane na potrzeby działalności firmy, co oznacza, że zazwyczaj są niezawodne i cechują się długowiecznością.

Jaki laptop poleasingowy wybrać?

Kupując używany sprzęt, kupujący ma prawo żądać od sprzedawcy informacji o specyfikacji oraz mieć możliwość sprawdzenia laptopa – na przykład wykonać test wydajności. Należy skontrolować również wejścia USB, HDMI oraz baterię. Ważną informacją jest, jak długo sprzęt był używany i w jakich okolicznościach. Jeżeli ma widoczne pęknięcia, martwe piksele na ekranie i ubytki w obudowie, zakup lepiej odpuścić. Natomiast wytarte klawisze czy zarysowania, nie powinny mieć wpływu na parametry techniczne.

Jakie trzy najważniejsze parametry powinien mieć poleasingowy laptop?

  • PAMIĘĆ – minimum 8 GB RAM
  • DYSK - SSD minimum 128 GB
  • PROCESOR - minimum czterordzeniowy

Czy laptopy poleasingowe mają gwarancję?

Laptopy poleasingowe czasem są objęte gwarancją, ale należy to do rzadkości. To jeden z ważniejszych aspektów, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupu poleasingowego laptopa. Brak gwarancji, nie oznacza jednak braku zabezpieczenia dla kupującego. Sprzedający ma obowiązek wydać sprzęt zgodny z opisem, co reguluje ustawa o Prawach konsumenta. Niemniej jednak warto wybrać rzetelnego sprzedawcę, którego wcześniej można zweryfikować, czytając opinie w internecie.

Przeczytaj także:

Profil Zaufany pozwala na załatwienie wielu spraw przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Tak jest szybciej, wygodniej i oszczędniej.

03.11.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Zgubienie dowodu osobistego wiąże się z koniecznością zastrzeżenia dowodu, a następnie wyrobienia nowego. Utratę dowodu można zgłosić osobiście w urzędzie gminy lub przez internet.

30.10.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Usunięcie konta Google spowoduje, że wszystkie powiązane z nim dane również zostaną skasowane. Z Twojego telefonu znikną między innymi e-maile, kontakty i preferencje ustawień. 

29.10.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.