Najlepiej oceniane aplikacje dla kobiet w ciąży

04.12.2020

2020-12-04T08:52:00.000Z//2020.12.04

|
Udostępnij:

Niepewność i niepokój, to normalne uczucia, które odczuwają kobiety w ciąży. Pragną dla swojego maluszka jak najlepiej i w trosce o niego, starają się kontrolować każdy etap ciąży. Pomocne są wtedy aplikacje, które przypominają o badaniach i informują, na jakim etapie rozwoju jest dziecko. Aplikacje dla kobiet w ciąży to duże ułatwienie, szczególnie dla pań, które pierwszy raz zostaną mamą. Które są najlepiej oceniane przez użytkowniczki?

aplikacje dla kobiet w ciąży

Masz już swoją ulubioną aplikację dla kobiet w ciąży? Sprawdźmy w takim razie, które aplikacje dla kobiet w ciąży są najlepiej oceniane i wybierzmy najlepsze. Klikamy sklep Google Play i wpisujemy hasło "ciąża”. Okazuje się, że najlepiej oceniane mają 4,8 gwiazdek. Są to:

  • Preglife
  • Ciąża +
  • Asystent ciąży
  • HiMommy

Większość z tych aplikacji dla kobiet w ciąży jest przystosowana do znanych systemów komórkowych, takich jak Android, iOS czy Windows Phone. Co znajdziemy w każdej z tych aplikacji? Czym się różnią? Czy każda z aplikacji może przydać się przyszłej mamie? Sprawdźmy!

Aplikacja dla kobiet w ciąży - Preglife

To jedna z najbardziej cenionych przez przyszłe mamy aplikacji dla kobiet w ciąży. Każdego dnia informuje o tym, jak zmienia się płód, a także jakie zmiany możesz zaobserwować w swoim ciele. Ciekawostką jest, że aplikacja jest przeznaczona również dla przyszłych tatusiów. Razem możecie korzystać z bogatej bazy filmów, zdjęć i porad, które zostały podzielone w przejrzyste kategorie. Dzięki temu zdobywasz wiedzę, którą z pewnością wykorzystasz w praktyce. Przyszłe mamy lubią korzystać z funkcji pamiętnika, gdzie mogą uwieczniać swoje spostrzeżenia, wstawiać zdjęcia i opisywać najważniejsze momenty z ich życia. Pod koniec ciąży praktyczna okazuje się funkcja mierzenia skurczy, aby wiedzieć kiedy wybrać się do szpitala na przyjęcie swojego ukochanego dziecka.

Aplikacja dla kobiet w ciąży - Ciąża +

Ciąża + to kolorowa, czytelna, przyjazna i oczywiście darmowa aplikacja dla kobiet w ciąży. Jest zdecydowanie najbardziej intuicyjna z wszystkich, co zasługuje na dużą pochwałę. Podobnie jak w innych aplikacjach, znajdziesz tu sporo informacji na temat ciąży i dziecka. Można w niej również obejrzeć film prezentujący rozwój płodu tydzień po tygodniu. Ma też kilka ciekawych zakładek - terminy wizyt, zadania do zrobienia, wyprawka. Ciekawa jest również lista imion, która może być dla Ciebie inspiracją. Za uwagę zasługuje także licznik skurczów i kopnięć dziecka. Każdego dnia na Twój telefon przychodzi powiadomienie, o tym co dzisiaj dzieje się u Twojego maluszka. Dla mam, które dbają o dietę, w aplikacji istnieje możliwość dodawania posiłków, liczenia kalorii, a także cała lista zalecanych ćwiczeń dla kobiet w ciąży. Gdy minie 9 miesięcy, przygodę z aplikacją możesz kontynuować, zamieniając ją na aplikację BABY+.

Aplikacja dla kobiet w ciąży - Asystent ciąży

Asystent ciąży to kolejna darmowa propozycja aplikacji dla kobiet w ciąży. Podobnie jak w pozostałych aplikacjach, artykuły i informacje są dopasowane do aktualnego tygodnia ciąży. Znajdziesz tam wygodną i przejrzystą listę wyprawkową, opisy rozwoju Twojego dziecka w każdym tygodniu, kalkulator prawidłowej wagi w ciąży. To, co ją wyróżnia od pozostałych, to dostęp do aktualnych promocji z produktami dla mam i dzieci w polskich sklepach, a także grupa wsparcia dla mam z terminem porodu takim samym jak Twój.

Aplikacja dla kobiet w ciąży - HiMommy

Ostatnia na naszej liście, to bezpłatna aplikacja dla kobiet w ciąży HiMommy. Po ściągnięciu jej na telefon wpisujesz datę porodu i możesz już sprawdzić co dzieje się u maluszka, na każdym etapie ciąży. W aplikacji został zastosowany podział na trzy części – mama, dziecko i dom. Codziennie dostaniesz nową informację, na temat wagi i wzrostu dziecka. Fajne jest porównanie wielkości dziecka do owoców, co pozwala z łatwością wyobrazić sobie, jak duży jest Twój bobas. Dowiesz się również o tym, co musisz kupić jeszcze przed porodem – oddzielnie dla Ciebie i Twojego dziecka, a także jak wyposażyć mieszkanie przed pojawieniem się maleństwa. Na uwagę zasługuje piękna szata graficzna, bogata w zdjęcia dzieci, która z pewnością Cię rozczuli. W aplikacji możesz ustawić codzienne powiadomienia, dzięki czemu każdego dnia będą pojawiały się na ekranie Twojego telefonu nowe informacje. Ciekawostką jest, że aplikacja posiada męski odpowiednik - HI DADDY. Dzięki temu Twój partner może również aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach do narodzin waszego dziecka.

Dlaczego aplikacje dla kobiet w ciąży są tak pomocne? W każdym etapie ciąży informują, jak rozwija się Twoje dziecko, pomagają obliczyć dzień i tydzień ciąży, przypominają o niezbędnych badaniach i wizytach kontrolnych. Wiele z nich informuje, kiedy dziecko usłyszy Twój głos, kiedy możesz spodziewać się pierwszego kopniaka, lub kiedy zaczynają maleństwu rosnąć włoski i paznokcie. To bardzo ważne momenty, w życiu każdej kobiety w ciąży, dlatego nie warto ich przeoczyć. Aby o nich nie zapomnieć, pomocne są właśnie aplikacje dla kobiet w ciąży

Przeczytaj także:

Każdy kibic sportowy lubi mieć możliwość śledzenia wyników na żywo. Niestety nie zawsze jest to możliwe na ekranie telewizora, dlatego warto poszukać równie wygodniej alternatywy. 

03.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Ogromna popularność mediów społecznościowych, nikogo już nie dziwi. W zasadzie każdy ma swoją ulubioną platformę, do której lubi zaglądać, od czasu do czasu. Która jest najbardziej popularna?

02.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Gmail, to najbardziej popularne internetowe konto pocztowe - nie bez przyczyny! Aby z niego korzystać wystarczy tylko utworzyć konto Google.

01.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.