Najlepiej oceniane aplikacje dla kobiet w ciąży

04.12.2020 |
Udostępnij:

Niepewność i niepokój, to normalne uczucia, które odczuwają kobiety w ciąży. Pragną dla swojego maluszka jak najlepiej i w trosce o niego, starają się kontrolować każdy etap ciąży. Pomocne są wtedy aplikacje, które przypominają o badaniach i informują, na jakim etapie rozwoju jest dziecko. Aplikacje dla kobiet w ciąży to duże ułatwienie, szczególnie dla pań, które pierwszy raz zostaną mamą. Które są najlepiej oceniane przez użytkowniczki?

aplikacje dla kobiet w ciąży

Masz już swoją ulubioną aplikację dla kobiet w ciąży? Sprawdźmy w takim razie, które aplikacje dla kobiet w ciąży są najlepiej oceniane i wybierzmy najlepsze. Klikamy sklep Google Play i wpisujemy hasło "ciąża”. Okazuje się, że najlepiej oceniane mają 4,8 gwiazdek. Są to:

  • Preglife
  • Ciąża +
  • Asystent ciąży
  • HiMommy

Większość z tych aplikacji dla kobiet w ciąży jest przystosowana do znanych systemów komórkowych, takich jak Android, iOS czy Windows Phone. Co znajdziemy w każdej z tych aplikacji? Czym się różnią? Czy każda z aplikacji może przydać się przyszłej mamie? Sprawdźmy!

Aplikacja dla kobiet w ciąży - Preglife

To jedna z najbardziej cenionych przez przyszłe mamy aplikacji dla kobiet w ciąży. Każdego dnia informuje o tym, jak zmienia się płód, a także jakie zmiany możesz zaobserwować w swoim ciele. Ciekawostką jest, że aplikacja jest przeznaczona również dla przyszłych tatusiów. Razem możecie korzystać z bogatej bazy filmów, zdjęć i porad, które zostały podzielone w przejrzyste kategorie. Dzięki temu zdobywasz wiedzę, którą z pewnością wykorzystasz w praktyce. Przyszłe mamy lubią korzystać z funkcji pamiętnika, gdzie mogą uwieczniać swoje spostrzeżenia, wstawiać zdjęcia i opisywać najważniejsze momenty z ich życia. Pod koniec ciąży praktyczna okazuje się funkcja mierzenia skurczy, aby wiedzieć kiedy wybrać się do szpitala na przyjęcie swojego ukochanego dziecka.

Aplikacja dla kobiet w ciąży - Ciąża +

Ciąża + to kolorowa, czytelna, przyjazna i oczywiście darmowa aplikacja dla kobiet w ciąży. Jest zdecydowanie najbardziej intuicyjna z wszystkich, co zasługuje na dużą pochwałę. Podobnie jak w innych aplikacjach, znajdziesz tu sporo informacji na temat ciąży i dziecka. Można w niej również obejrzeć film prezentujący rozwój płodu tydzień po tygodniu. Ma też kilka ciekawych zakładek - terminy wizyt, zadania do zrobienia, wyprawka. Ciekawa jest również lista imion, która może być dla Ciebie inspiracją. Za uwagę zasługuje także licznik skurczów i kopnięć dziecka. Każdego dnia na Twój telefon przychodzi powiadomienie, o tym co dzisiaj dzieje się u Twojego maluszka. Dla mam, które dbają o dietę, w aplikacji istnieje możliwość dodawania posiłków, liczenia kalorii, a także cała lista zalecanych ćwiczeń dla kobiet w ciąży. Gdy minie 9 miesięcy, przygodę z aplikacją możesz kontynuować, zamieniając ją na aplikację BABY+.

Aplikacja dla kobiet w ciąży - Asystent ciąży

Asystent ciąży to kolejna darmowa propozycja aplikacji dla kobiet w ciąży. Podobnie jak w pozostałych aplikacjach, artykuły i informacje są dopasowane do aktualnego tygodnia ciąży. Znajdziesz tam wygodną i przejrzystą listę wyprawkową, opisy rozwoju Twojego dziecka w każdym tygodniu, kalkulator prawidłowej wagi w ciąży. To, co ją wyróżnia od pozostałych, to dostęp do aktualnych promocji z produktami dla mam i dzieci w polskich sklepach, a także grupa wsparcia dla mam z terminem porodu takim samym jak Twój.

Aplikacja dla kobiet w ciąży - HiMommy

Ostatnia na naszej liście, to bezpłatna aplikacja dla kobiet w ciąży HiMommy. Po ściągnięciu jej na telefon wpisujesz datę porodu i możesz już sprawdzić co dzieje się u maluszka, na każdym etapie ciąży. W aplikacji został zastosowany podział na trzy części – mama, dziecko i dom. Codziennie dostaniesz nową informację, na temat wagi i wzrostu dziecka. Fajne jest porównanie wielkości dziecka do owoców, co pozwala z łatwością wyobrazić sobie, jak duży jest Twój bobas. Dowiesz się również o tym, co musisz kupić jeszcze przed porodem – oddzielnie dla Ciebie i Twojego dziecka, a także jak wyposażyć mieszkanie przed pojawieniem się maleństwa. Na uwagę zasługuje piękna szata graficzna, bogata w zdjęcia dzieci, która z pewnością Cię rozczuli. W aplikacji możesz ustawić codzienne powiadomienia, dzięki czemu każdego dnia będą pojawiały się na ekranie Twojego telefonu nowe informacje. Ciekawostką jest, że aplikacja posiada męski odpowiednik - HI DADDY. Dzięki temu Twój partner może również aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach do narodzin waszego dziecka.

Dlaczego aplikacje dla kobiet w ciąży są tak pomocne? W każdym etapie ciąży informują, jak rozwija się Twoje dziecko, pomagają obliczyć dzień i tydzień ciąży, przypominają o niezbędnych badaniach i wizytach kontrolnych. Wiele z nich informuje, kiedy dziecko usłyszy Twój głos, kiedy możesz spodziewać się pierwszego kopniaka, lub kiedy zaczynają maleństwu rosnąć włoski i paznokcie. To bardzo ważne momenty, w życiu każdej kobiety w ciąży, dlatego nie warto ich przeoczyć. Aby o nich nie zapomnieć, pomocne są właśnie aplikacje dla kobiet w ciąży

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.