Czy Facebook, nie będzie już Facebookiem?

27.10.2021

2021-10-27T07:02:00.000Z//2021.10.27

|
Udostępnij:

28 października prawdopodobnie, dowiemy się, czy Facebook zmieni swoją nazwę. Planowany rebranding jest związany z budowaniem metaverse, czyli cyfrowej przestrzeni, która łączy ze sobą świat rzeczywisty i wirtualny.

Facebook

Czym jest metaverse?

Jest to forma wirtualnej rzeczywistości - polega to na tym, że świat wirtualny łączy się ze światem rzeczywistym. Coś, co nas nieubłaganie czeka w przyszłości. Inicjatywa metaverse jest bliska Markowi Zuckerbergowi. Ma plan, aby produkty Facebooka łączyły wirtualną rzeczywistość, przestrzeń pracy i rozrywki. Więcej na ten temat z pewnością dowiemy się podczas zaplanowanej na 28 października konferencji Connect.

Rebranding popularnego Facebooka

Rebranding ma przypominać zmianę dokonaną jakiś czas temu przez Google, który zmienił nazwę swojego holdingu na Alphabet. Firma Marka Zuckerberga zamierza odejść od skupienia się na swoim portalu społecznościowym i postawić przede wszystkim na wirtualną rzeczywistość (VR) i rozszerzoną rzeczywistość (AR). Jednym z powodów rewolucji ma być próba ratowania wizerunku spółki. W ostatnim czasie pojawia się wiele kontrowersji na temat Facebooka. Głównie dyskutuje się na temat bezpieczeństwa naszych danych osobowych. Podczas ostatniej globalnej awarii, o której pisaliśmy w artykule: Awaria Facebooka – znane są przyczyny, pogłoski na temat wycieku danych nie słabną.

Ulubiony serwis społecznościowy

Pomimo tych spekulacji, Facebook pozostaje naszym ulubionym medium społcznościowym. Facebook i jego imperium (Instagram, Messenger itd.) oraz YouTube to największe serwisy społecznościowe świata. W Polsce docierają aż do około 90 proc. użytkowników internetu, czyli 27 mln kobiet, mężczyzn i dzieci. Jak informuje niemiecka firma specjalizująca się w danych rynkowych i konsumenckich Statista, to właśnie Facebook jest liderem. Serwis w lipcu 2021 roku miał 2,853 mld użytkowników. To o 250 mln osób więcej w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

Aktualizacja - 29.10.2021

Mark Zuckerberg ujawnił, że Facebook zmieni nazwę na - Meta. Nazwa samego serwisu społecznościowego Facebook pozostaje bez zmian.

Przeczytaj także:

Sqiud Game, to serial, który dla nikogo nie pozostaje obojętny. Mocny i pełny wrażeń - ale przeznaczony tylko dla dorosłych. Nie powinny oglądać go dzieci.

26.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Już w przyszłym roku zmieni się sposób nadawania programów naziemnej telewizji cyfrowej. Znaną od kilku lat technologię DVB-T zastąpi DVB-T2. Co to oznacza?

25.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Czy sadzenie lasów może zapobiec ociepleniu klimatu? Poznaj fakty i mity na ten temat z różnych badań przeprowadzonych przez specjalistów w tej dziedzinie.

23.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.