Kiedy może Ci się przydać menedżer haseł? 

20.07.2022

2022-07-20T09:14:00.000Z//2022.07.20

|
Udostępnij:

Menedżer haseł to rozwiązanie pozwalające zwiększyć bezpieczeństwo w sieci. Za jego pomocą stworzysz mocne i trudne do złamania hasło, które skutecznie zabezpieczy dostęp do twojego konta bankowego, skrzynki mailowej, platformy zakupowej czy mediów społecznościowych.

menadżer haseł

Czym jest menedżer haseł?

Menedżer haseł to aplikacja, która pozwala wygenerować unikatowe, losowe hasła, które są przechowywane w bezpieczny i szyfrowany sposób w pamięci urządzenia. Można z niego korzystać zarówno na komputerze, jak i sprzętach mobilnych. Rozwiązanie to pozwala tworzyć sprawdzone i bezpieczne hasła logowania. Dzięki temu możemy uniknąć powielania kodów zabezpieczeń na kolejnych platformach, co robi wielu z nas.

Wśród dostępnych usług znajduje się wiele rodzajów menedżerów haseł. Największą popularnością cieszą się:

  • programy instalowane na komputerze,
  • aplikacje na telefon,
  • usługi online
  • wtyczki lub dodatki do przeglądarki internetowej.

Co więcej, istnieją rozwiązania, które stanowią połączenie wszystkich powyższych opcji. Umożliwia to synchronizację haseł pomiędzy urządzeniami oraz aplikacjami.

Kiedy warto skorzystać z menedżera haseł?

Menedżer haseł to przydatne narzędzie dla osób, które korzystają z internetu i logują się do wielu usług. Aby uniknąć powielania haseł, warto z niego skorzystać podczas logowania do mediów społecznościowych, bankowości elektronicznej, skrzynki mailowej, platform zakupowych, streamingowych czy edukacyjnych.

Dobre hasło, czyli jakie?

Bezpieczne hasło logowania pozwala uniknąć włamań osób trzecich do usług internetowych wymagających założenia konta użytkownika. Tworząc dobre hasło, warto zwrócić uwagę na:

  • długość – im dłuższy kod dostępu, tym lepiej (wiele serwisów wyznacza dopuszczalną ilość znaków),
  • stosowanie małych i wielkich liter,
  • stosowanie symboli, np. @, #, $ lub %,
  • stosowanie cyfr.

Podczas tworzenia nowego profilu użytkownika na platformie, należy więc zwrócić uwagę na wiele aspektów. Tymczasem dobry menedżer logowania stworzy i zapamięta bezpieczne hasło za nas, co znacznie ułatwia cały proces.

Przeczytaj także:

Chociaż rząd wprowadził projekt polegający na obniżce akcyzy i stawki VAT za prąd, a także dodatek osłonowy, wysokość rachunków mrozi krew w żyłach.

19.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Użytkownicy taksówek mają do wyboru, wiele różnych aplikacji do zamawiania taxi. Które są warte uwagi?

18.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

W pierwszej połowie czerwca zakończyły się eliminacje do piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze. Teraz trzeba poczekać do jesieni na finałowe rozgrywki.

15.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.