Jak zmienić zwykły telewizor w Smart TV?

24.02.2022

2022-02-24T08:06:00.000Z//2022.02.24

|
Udostępnij:

Przełączasz kanały i nie możesz znaleźć interesującego programu, filmu czy serialu? Myślisz, że może nadszedł czas na sięgnięcie po zasoby internetu? Problem w tym, że twój telewizor nie jest smart. To żaden problem, możesz to szybko zmienić.

kalkulator covid

Nawet jeśli masz tradycyjny telewizor, nie oznacza, że jest mniej wart. Bez problemu możesz zrobić z niego nieco nowocześniejsze inteligentne urządzenie. Aby cieszyć się zwiększoną funkcjonalnością uzyskaną niewielkim kosztem, wystarczy dokupić jeden niewielki gadżet.

Smart TV to telewizor, który pozwalają korzystać z przeglądarki internetowej, grać, oglądać filmiki, sprawdzać pogodę, maila lub media społecznościowe. Nie musisz jednak kupować nowego sprzętu, wystarczy, że nieco unowocześnisz ten, który masz.

Jak zmieć zwykły telewizor w Smart TV?

Zrobisz to za pomocą specjalnego gadżetu – Smart Box TV. To urządzenie, które po podłączeniu telewizora, umożliwia dostęp do sieci internetowej. Podłącza się je najczęściej przez popularne złącze HDMI lub Bluetooth. Wystarczy więc, że podepniesz nowe urządzenie do telewizora, a na ekranie pojawi się instrukcja co trzeba dalej zrobić. Zajmie to dosłownie chwilę i nie wymaga informatycznej wiedzy.

Jaki Smart Box wybrać?

Do wyboru jest wiele różnych rodzajów Smart Boxów – np. marki Xiaomi, Apple, Google, Savio. Ich cena mocno różni się od siebie. Niektóre kosztują mniej niż 200 zł, ale są też i takie, które kosztują prawie 1000 zł. Od czego to zależy? Od rodzaju wbudowanej pamięci, rozdzielczości, podłączenia, systemu operacyjnego, dodatkowych funkcji dostępu do aplikacji, itp. Niektóre mają własny system operacyjny Android TV, inne wykonują tylko streaming z oprogramowania w telefonie lub tablecie. Najczęściej stosowanym przez producentów przystawek multimedialnych rozwiązaniem jest implementacja do telewizora systemu Android TV - na przykład z wykorzystaniem modeli: Xiaomi Mi TV Stick lub Xiaomi Mi Box S.

Przyłącza Smart TV naprawdę potrafią nie do poznania odmienić zwykły telewizor. Po podłączeniu niewielkiego gadżetu, będziesz mógł korzystać z Netflixa czy innych funkcji. Co ciekawe, gadżet możesz zabrać ze sobą w podróż i cieszyć się smart TV, np., w hotelowym pokoju.

Przeczytaj także:

Od tygodnia podatnicy mają możliwość złożenia rozliczenia podatkowego przez internet. Mają na to czas do 2 maja.

23.02.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie jest u Ciebie ryzyko ciężkiego zachorowania na COVID, sorzystaj z kalkulatora online.

22.02.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pobrać darmową aplikację z Google App Store na urządzenie z Windows 11? Podpowiadamy.

21.02.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.