Dubaj buduje najwyższy wieżowiec mieszkalny świata

20.01.2023

2023-01-20T08:17:00.000Z//2023.01.20

|
Udostępnij:

Dubaj to miejsce aspirujące do najbardziej luksusowego miejsca na świecie. Przepych, wszechobecne bogactwo, a także rekordowe budynki w tym najwyższy wieżowiec świata sprawiają, że jest to doskonałe otoczenie do imponujących inwestycji. Taką z pewnością jest najwyższy wieżowiec mieszkalny na świecie, który powstaje właśnie w Dubaju.

najwyższy wieżowiec świata

Buj Binghatti Jacob & Co Residences

Buj Binghatti Jacob & Co Residences to najwyższy wieżowiec świata, który będzie przeznaczony do użytku mieszkalnego. Będą znajdowały się w nim luksusowe apartamenty. Posiadając zatem tam mieszkanie w Dubaju, będziemy mogli patrzeć na miasto z góry. Może być to również patrzenie na chmury z góry, co doskonale pokazują śmiałe wizualizacje. Nie często można mieszkać w chmurach – nie mówiąc dopiero o mieszkaniu nad nimi. Projekt ten jest dlatego wyjątkowy w każdym względzie. Będzie to najwyższy budynek mieszkalny na świecie, gdyż w większości powierzchnia tego wieżowca będzie obfitowała w luksusowe apartamenty. Najwyższy wieżowiec świata z mieszkalnymi apartamentami będzie rekordowy w swojej kategorii, gdyż nie ma na świecie wyższego budynku o takim przeznaczeniu.

Dubaj to miejsce coraz częściej odiwedzane przez turystów, również tych wirtualnych. Najczęściej odwiedzanym miejscem w Google Street View w Dubaju jest Burj Khalifa w Dubaju. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Najchętniej odwiedzane miejsca w Google Street View .

Co o nim wiemy?

Apartamentowiec ma liczyć 112 pięter, które będą zlokalizowane na 500 metrach pionowego przeszklonego nowoczesnego wieżowca. Konstrukcja ta przejmuje obecnie miano najwyższego budynku mieszkalnego od nowojorskiego Central Park Tower. Budynek będzie zlokalizowany obok najwyższego wieżowca świata Burj Khalifa, a więc jego sąsiedztwo nie jest przypadkowe i podkreśla jego rekordowe aspiracje. Jest to z pewnością najbardziej prestiżowa dzielnica Dubaju wraz z mariną na jachty czy wieloma sklepami i parkami.

Mówiąc zatem o okolicy najwyższego mieszkalnego wieżowca na świecie, możemy wyrażać się niezwykle pozytywnie. W przypadku takich inwestycji – zwłaszcza na początku może istnieć obawa o niewykończony teren wokół budowli. Projekt ten jest jednak zbudowany w samym centrum najbardziej prestiżowej lokalizacji w Dubaju. Mieszkalny najwyższy wieżowiec świata będzie zatem znajdował się w biznesowo hotelowej – najpopularniejszej dzielnicy Dubaju Business Bay.

Do ważniejszych informacji, warto również zaliczyć, że projekt ten jest kooperacją lokalnego dewelopera Binghatti oraz szwajcarskiego producenta luksusowej biżuterii i zegarków Jacoba Arabo. Bez zdziwienia powinniśmy zatem przyjąć również fakt oryginalnego wykończenia budynku, który ma być stylizowany na wielką diamentową koronę wieńczącą najwyższy wieżowiec świata z aparatami mieszkalnymi. Luksusowe apartamenty będą również dostępne w różnych konfiguracjach łącznie z penthouse-ami. Deweloper jest jedną z najczęściej wyróżnionych i nagradzanych marek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, co nadaje profesjonalizmu i wiarygodności temu projektowi.

Ceny w najwyższym mieszkalnym wieżowcu świata, będą rozpoczynały się od około dwóch milionów dolarów za apartament. Są to jednak jedynie podstawowe ceny, które z pewnością będą znacząco i wielokrotnie większe, jeśli spojrzymy na najbardziej luksusowe i prestiżowe opcje. Mieszkanie w Dubaju nie jest tanie, a luksusowe apartamenty w tego typu wieżowcu będą wręcz osiągały rekordowe ceny.

Najwyższy wieżowiec świata w celach mieszkalnych — szczegóły

Mieszkanie w Dubaju w najwyższym wieżowcu mieszkalnym świata z pewnością będzie niezwykle ekscytujące i będzie dostarczało wielu unikalnych wrażeń. Oprócz doskonałego widoku, który gwarantuje 500 m wysokości, dla mieszkańców będą dostępne liczne udogodnienia. Możemy zaliczyć do nich siłownię, spa oraz basen. Ten ostatni ma być basenem bez krawędzi z przepięknym widokiem na Dubaj.

Sam wystrój wnętrza również ma nawiązywać do szwajcarskiej marki biżuteryjnej. Możemy zatem spodziewać się błysku oraz przepychu znanego z biżuterii tego producenta. Projekt będzie posiadać swój unikatowy klimat, gdyż połączenie ogólnego Arabskiego stylu z bogatym europejskim wykończeniem może dawać piorunujące efekty.

Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców ma być dostępnych wiele różnorodnych usług podnoszących standard mieszkania na ponadprzeciętny. Możemy mówić tutaj np. o prywatnych kucharzach, portierach czy kierowcach, a więc całym spektrum usług premium. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać ma profesjonalna ochrona, a nad wygodą grupa concierge-y spełniających jak na Dubaj przystało życzenia osób zamieszkujących tę wieżę.

Miasta przyszłości to często śmiałe wizje. Arabia Saudyjska jest jednym z pierwszych krajów, które chcą stworzyć takie projekty budując The Line, czyli ekologiczne megamiasto, o którym więcej dowiesz się z artykułu: Ekologiczne megamiasto The Line.

Przeczytaj także:

Właściciele psów w tym roku sięgną głębiej do kieszeni. Znacząco wzrósł podatek od psa, który zobowiązany jest zapłacić każdy właściciel czworonoga.

19.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Na co wybrać się w tym roku do kina? Jest kilka propozycji, które warto obejrzeć na wielkim ekranie. Zadowoleni będą przede wszyscy fani kina akcji i fantasy.

18.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

To była krótka działalność platformy zakupowej Shopee w Polsce. Okazało się, że nasz rynek nie jest wystarczająco rentowny. Zakupów już tam nie zrobisz.

17.01.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.