Jak znaleźć grób bliskiej osoby? Grobonet pomoże

29.10.2021

2021-10-29T10:50:00.000Z//2021.10.29

|
Udostępnij:

W święto wszystkich zmarłych, zgodnie z tradycją udajemy się na groby bliskich. Okazuje się, że zdarza się, że znalezienie grobu, wcale nie jest takie proste. Tracimy czas przeczesując kolejne alejki w poszukiwaniu pomnika. Nie ułatwia tego fakt, że w tym dniu na cmentarzach są tysiące ludzi. Można jednak odszukać grób wcześniej – w tym celu należy skorzystać z wyszukiwarki Grobonet.

Grobonet

Wielkimi krokami zbliżają się Wszystkich Świętych i Zaduszki. 1 listopada, który w tym roku wypada w poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. To kościelne święto, w trakcie którego odwiedzamy groby naszych najbliższych. Zapalamy znicze, przynosimy wieńce i kwiaty. We wtorek natomiast 2 listopada obchodzimy Zaduszki.

To święta, podczas których odwiedzamy groby zmarłych, również w innych miejscowościach. Nie zawsze jednak dokładnie pamiętamy gdzie znajduje się mogiła. Czasem nie możemy uczestniczyć w pogrzebie kogoś znajomego, ale w święta chcemy odwiedzić jego miejsce spoczynku. W takich sytuacjach sprawdza się wyszukiwarka Grobonet, w którym można dokładnie sprawdzić lokalizację pomnika.

Wyszukiwarka Grobonet pozwala odnaleźć osobę pochowaną, cmentarz lub grób na terenie całego kraju. Aby wyszukać grób zmarłej osoby, należy:

  • wejść na stronę Grobonet
  • wpisać imię i nazwisko szukanej osoby
  • wybrać województwo
  • wybrać miasto
  • kliknąć w opcję SZUKAJ

Wyszukiwarka Grobonet jest połączona z bazą 1376 cmentarzy w całym kraju. Baza osób pochowanych jest na bieżąco aktualizowana przez administratorów cmentarzy. Obecnie znajduje się tam 4530848 miejsc pochówku.

Z wyszukiwarki warto skorzystać wcześniej, najlepiej z domowego komputera. Należy spisać na kartce miejsca pochówku, które planuje się odwiedzić. Dzięki temu w dniu, w którym cmentarz jest przepełniony odwiedzającymi, odnalezienie grobu bliskich osób, nie będzie tak stresujące i męczące.

Przeczytaj także:

Aktualnie obowiązuje wyjątkowo korzysta promocja w Amazon Video Prime - już na 49 zł, można mieć dostęp między innymi do filmów, seriali, audiobooków i gier.

28.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Mark Zuckerberg planuje rebranding Facebooka. Czy to oznacza zmianę nazwy, jednego z najbardziej popularnego serwisu społecznościowego? 

27.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Sqiud Game, to serial, który dla nikogo nie pozostaje obojętny. Mocny i pełny wrażeń - ale przeznaczony tylko dla dorosłych. Nie powinny oglądać go dzieci.

26.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.