TOP 5 aplikacji na rower

26.07.2021

2021-07-26T05:15:00.000Z//2021.07.26

|
Udostępnij:

Wycieczka rowerowa za miasto to świetny sposób na aktywność fizyczną. Natomiast, aby kontrolować liczbę utraconych kalorii, czy wybrać najlepszą trasę – dobrze jest wspomóc się odpowiednią aplikacją na rower. Które są warte polecenia?

aplikacje rowerowe

Dobrym pomysłem po ciężkim dniu, jest wycieczka rowerowa. W ten sposób można odpocząć od pracy, siedzącego trybu życia i wszechobecnej elektroniki. Co ciekawe- właśnie urządzenia elektroniczne mogą okazać się podczas takiej wycieczki rowerowej przydatne. Jeśli w swoim telefonie zainstalujesz aplikacje rowerowe , będziesz mógł korzystać z wielu udogodnień.

Niezależnie od tego, czy w posiadasz smartfona z Androidem, czy IOS’em, znajdziesz wiele aplikacji, które pomogą Ci zorganizować trening. Doskonale wiesz, że większość telefonów ma moduł GPS. Ta jeszcze nie tak dawno innowacja, dzisiaj stała się standardem, bez której ciężko sobie wyobrazić podróżowanie, a nawet wycieczki rowerowe. Dzięki GPS nie zgubisz się, dowiesz jaką trasę pokonałeś, ile kilometrów przejechałeś, a nawet, z jaką prędkością jechałeś. Dlatego wiele aplikacji rowerowych bazuje właśnie na GPS.

Do niedawna najbardziej popularną aplikacją sportowców, było Endomondo. Niestety nie tak dawno, aplikacja została wycofana, a zostąpiła ją inna. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: Czym zastąpić Endomondo? Co mogą jeszcze zainstalować na swoich smartfonach cykliści? Jaka będzie najlepsza aplikacja na rower? Poniżej wskazujemy kilka propozycji:

Aplikacje rowerowe – TOP 5

Sprawdź naszą listę najlepszych aplikacji rowerowych, które warto mieć na swoim telefonie:

Aplikacja na rower - Naviki

Naviki optymalnie wykorzystuje zaawansowane technologie do tworzenia opcji, dzięki którym jazda rowerem staje się bardziej atrakcyjna i daje więcej radości – czytamy na stronie producenta aplikacji. Ta aplikacja na rower umożliwia też dokonywanie wyboru spośród tysięcy ciekawych miejsc oraz korzystanie z precyzyjnej nawigacji z instrukcjami głosowymi. Można w niej planować trasy, przesyłać je i przeglądać. Umożliwia również korzystanie z bogatej bazy tras rowerowych, które powstały na bazie doświadczeń innych użytkowników apki. Naviki ma bardzo pozytywne oceny użytkowników, więc zdecydowanie warto ją wziąć pod uwagę.

Aplikacja na rower - Strava

Strava była największą konkurencją dla Endomondo, nie dziwi więc fakt, że po zakończeniu przygodny z Endomondo, zyskała na popularności jeszcze bardziej. Na uwagę zasługuje fakt, że ma więcej praktycznych zastosowań podczas wycieczek rowerowych. Wiele z nich dostępnych jest w wersji bezpłatnej, a niektóre wymagają wykupienia płatnej wersji. To koszt około 20 zł miesięcznie (w przeliczeniu), więc można na próbę zaryzykować. Jeśli jednak zdecydujesz się na podstawową wersję aplikacji na rower, będziesz mieć dostęp do przejechanej trasy, czasu trwania wycieczki rowerowej, prędkości. Będziesz mógł również obserwować aktywność w aplikacji swoich znajomych, którzy podobnie jak Ty, lubią spędzać czas podczas wycieczek rowerowych.

Aplikacja na rower - Relive

Relive z kolei, to bardzo przydatna aplikacja rowerowa, która umożliwia rejestrowanie swojej aktywności sportowej. Można ją wykorzystać nie tylko do wycieczek rowerowych, ale również podczas spacerów, biegów, czy innych aktywności. Można w niej wykonywać krótkie animacje 3D, w których prezentowane są postępy, zdjęcia z wybranych miejsc na trasie. Można je później opublikować w mediach społecznościowych i chwalić się swoimi sportowymi sukcesami. Co ciekawe, ta aplikacja na rower pozwala na łączenie się ze sportowymi smartwatchami. Aplikacji na rower Relive można używać na dwa sposoby. Najprostsze jest nagranie aktywności bezpośrednio w aplikacji. Drugim sposobem, jest zgranie zdjęć na komputer i utworzenie filmu, za pośrednictwem aplikacji na komputerze lub laptopie. Korzystać można z dwóch trybów - bezpłatnego i płatnego, zwanego Relive Club. Za członkostwo w Relive Club trzeba zapłacić abonament w wysokości 29,99 zł miesięcznie.

Aplikacja na rower - Komoot

Aplkacja rowerowa Komoot, jest podobna zarówno do Endomondo, jak również Stravy. Podobnie jak te cenione przez użytkowników aplikacje, mierzy aktywności rowerowe. Posiada też bardzo rozbudowane opcje pod względem pokonywania tras. Dzięki temu można bazować na polecanych trasach, lub tworzyć własne. Dlatego idealnie sprawdzają się podczas wycieczek rowerowych. Co ważne, aplikacja Komoot działa, nawet gdy w pobliżu nie ma zasięgu, co przecież często zdarza się podczas wycieczek rowerowych w oddalonych od miasta miejscach.

Aplikacja na rower - Bike Repair

Niestety, podczas rowerowych wycieczek, zdarza się jakaś usterka w rowerze. Dlatego warto mieć pod ręką aplikację na rower, która pomoże w stresującej sytuacji. Wtedy sprawdza się apka Bike Repair. To zupełnie inna niż wcześniej opisane aplikacje. Znajdziesz w niej praktyczne wskazówki w formie samouczków, co zrobić w konkretnej sytuacji. Naprzykład może sprawdzić się gdy przebijesz oponę, spadnie Ci łańcuch, lub odpadnie pedał. Niestety, aby uzyskać dostęp do pełnej wersji Bike Repair, trzeba wykupić płatną wersję.

Aplikacje rowerowe – to nie koniec!

Oprócz opisanych wyżej aplikacji jeszcze kilka, które warto wziąć pod uwagę. W Polsce coraz więcej osób wybiera się na rowerowe wycieczki, dlatego liczba aplikacji jest naprawdę pokaźna. Jeśli często korzystasz z tej formy aktywności, sprawdź jeszcze aplikacje: Trailforks, Google Fit lub Apple Health, Gear Speed Calculator, First Aid For Cyclists, MapMyRide, Bikemap - Mapa Rowerowa i GPS, EXA Bike Tracker: Best Bike - Rower i Kolarstwo oraz GPS Komputer Rowerowy.

Przeczytaj także:

Ekologiczne środki transportu powoli stają się koniecznością, dlatego projektanci i inżynierowie wciąż poszukują metod na opracowanie maszyn idealnych. Podczas tegorocznej wiosennej edycji kongresu Impact CEE firma Pesa zdradziła, że planuje prezentację wodorowej lokomotywy. 

23.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Wybierasz się w podróż samolotem i zastanawiasz się, czy są jakieś rzeczy, których nie możesz przewozić? Warto, abyś przed podróżą zapoznał się z listą zakazanych przedmiotów. Dzięki temu nie spotka Cię na lotnisku niemiła niespodzianka.

22.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Nie jest tajemnicą, że zakup książek przez internet jest o wiele tańszy niż korzystanie z ofert stacjonarnych, dużych księgarni sieciowych lub małych sklepików z książkami. Gdzie warto szukać książek przez internet?

21.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.