Jak założyć bloga za darmo?

26.11.2020

2020-11-26T07:39:00.000Z//2020.11.26

|
Udostępnij:

Masz ciekawe przemyślenia, z którymi chciałbyś się regularnie dzielić z innymi osobami? Może warto pomyśleć o założeniu bloga? Czy warto jednak sięgać po darmowe rozwiązania? Przemyśl to dobrze, bo takie platformy w przyszłości mogą okazać się niewystarczające.

blog

Założenie bloga jest bardzo łatwe i wystarczą podstawowe umiejętności. Przy jego prowadzeniu, przede wszystkim liczy się pomysł, systematyczność i kreatywność. Jeśli wpisy są ciekawe i poruszają niszowe tematy, może okazać się, że blog stanie się popularny wśród internautów. Sprawnie działająca machina blogowa może generować pokaźne zyski… Czy, aby na pewno? Okazuje się, że nie zawsze. Darmowe blogi dają Ci możliwości, ale stanowią też ograniczenie!

Załóżmy, że chcesz założyć tradycyjny tekstowy blog. Gdzie za darmo go założyć? Gotowymi blogowymi rozwiązaniami są na przykład Blogger, Wix.com lub bardzo popularny WordPress.com. W WordPress.com usługa jest bezpłatna, o ile użyjesz domyślnej domeny z rozszerzeniem wordpress.com.

Jak założyć blog na wordpress.com?

  • Wejdź na stronę wordpress.com i kliknij Get Started. Ikona znajduje się w prawym górnym rogu
  • Wypełnij dane nowego konta WordPress
  • Wybierz rodzaj prowadzonej strony – w Twoim przypadku będzie to Blog
  • Wybierz tematykę swojego bloga i kliknij Kontynuuj
  • Wpisz nazwę swojego bloga
  • Wybierz darmową końcówkę .blog. i kliknij Wybierz
  • Wybierz opcję Start with a free site
  • Potwierdź adres e-mail w skrzynce pocztowej
  • Zaloguj się i pisz!

W przyszłości, jeśli będziesz chciał doposażyć swój blog w dodatkowe wtyczki, niestety będziesz musiał dopłacić. Musisz też wiedzieć, że mając bloga na WordPress.com, nie jesteś jego właścicielem. Jeśli Ci na tym zależy, musisz zastanowić się nad profesjonalnym blogiem z osobną domeną i serwerem, co wiąże się z większymi opłatami. Ponadto Twój blog na Wordpress.com będzie zawierać reklamy, z których nie zarobisz ani grosza. Nie będziesz mógł też zarabiać na reklamach np. Google Ads. Jedyne co, to będziesz mógł skorzystać z programu WordAds.

Podsumowując – jeżeli Twoją koncepcją jest pisanie na mniejszą skalę, bez wielkich planów na zarabianie na blogu, możesz skorzystać z darmowych narzędzi. Jeśli jednak planujesz traktować blog jako biznes, od razu wybierz jedną z płatnych platform do blogowania.

Przeczytaj także:

Tryb incognito zapewnia anonimowość podczas codziennego korzystania z internetu. Dzięki temu, o tym co oglądaliśmy w internecie, nie dowiedzą się inne osoby, korzystające ze wspólnego urządzenia.

25.11.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Słyszałeś o tym, że szczęśliwi czasu nie liczą? Szczęśliwi może i nie, ale dobrze zorganizowani – tak! Programy do mierzenia czasu pracy potrafią zmotywować, ocenić wydajność i efektywność, a nawet oduczyć złych nawyków. Z których warto korzystać?

24.11.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Sięgasz po telefon, widzisz powiadomienie o nieodebranym połączeniu i zachodzisz w głowę kto mógł próbować nawiązać z Tobą kontakt? Z pewnością znasz tę sytuację. Zobacz jak w łatwy, szybki i darmowy sposób sprawdzić kto dzwonił.

23.11.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.