Głośnik bezprzewodowy – najlepszy gadżet na majówkę na działce 

29.04.2022

2022-04-29T07:42:00.000Z//2022.04.29

|
Udostępnij:

Oficjalnie rozpoczynamy majówkę 2022! Nie każdy ma to szczęście i może sobie pozwolić na dalsze podróże, choćby nad morze, czy w góry. Nic straconego! Majówkę można zaplanować nawet na ogródkach działkowych, gdzie warto rozpocząć sezon grillowy. A jak grill – to wiadomo, musi być odpowiednia muzyka. Dobrym pomysłem jest zakup głośnika bezprzewodowego, który pozwoli zadbać o imprezowy nastrój.

głośnik bezprzewodowy

W Polsce coraz większą popularnością cieszą się ogródki działkowe. Pisaliśmy o tym w artykule: A może by tak na… RODOS? Można do nich szybko dojechać i po chwili cieszyć się spokojem w naturalnym otoczeniu. Spokój jest fajny do czasu… ale muzyka działa na nas zdecydowanie bardziej. Potrafi rozluźnić, wyciszyć, zrelaksować, ale też pobudzić do działania i dodać energii. Dla jednych będzie to muzyka klasyczna, dla innych rock, a jeszcze inni preferują disco. Niezależnie od rodzaju muzyki, trzeba mieć urządzenie, z którego będzie włączana. Niestety jeszcze dzisiaj zdarza się, że na działkach nie ma prądu. Dlatego w takiej sytuacji przyda się głośnik bezprzewodowy. Czym kierować się podczas jego wyboru?

Głośnik bezprzewodowy – jakie ma zalety?

Głośniki bezprzewodowe cieszą się największą popularnością wśród dorastającej młodzieży. Szczególnie kiedy zrobi się cieplej, na szkolnych boiskach można zauważyć grupki młodzież, które mają ze sobą właśnie takie głośniki bezprzewodowe. Okazuje się, że nie tylko dla nich sprzęt może okazać się praktyczny. Będzie idealny również dla działkowiczów.

Nowoczesne głośniki bezprzewodowe są już tak wysokiej jakości, że bez problemu zastępuję te z tradycyjnym podłączeniem do sieci. Przede wszystkim są cenione za wygodę, bo można je zabrać ze sobą niemal wszędzie, gdzie nie ma prądu – na działkę, jezioro, czy wakacje. Dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu:

  • forma podłączenia - najpopularniejszą formą połączenia jest sygnał Bluetooth. Aby połączenie ze smartfonem nie było niczym zakłócone, warto zwrócić uwagę, aby było to połączenie obsługujące standard A2DP. Właśnie on umożliwia przesyłanie dźwięku w efekcie stereo. Inną technologią jest aptX, która umożliwia odtwarzanie dźwięku w jakości podobnej, jak w połączeniu kablem.
  • wytrzymałość – w związku z tym, że głośnik bezprzewodowy używa się głównie w plenerze, trzeba zwrócić uwagę na jego wytrzymałość. Dobrze, aby był również odporny na wilgoć, bo jak wiadomo poranki i wieczory bywają wilgotne. Wiadomo również, że plastik jest mniej odporny na upadek, dlatego również na obudowę warto zwrócić uwagę.
  • wielkość - skoro głośnik bezprzewodowy będzie urządzeniem, które musisz przenosić z miejsca do miejsca, lepiej, aby był lekki i poręczny.
  • moc głośnika bezprzewodowego - niestety głośniki z bluetooth nie mają dużej mocy. Zazwyczaj mają od 10 do 20 W – wiadomo, im więcej, tym lepiej.
  • sposób zasilania – trzeba zastanowić się, jaki sposób zasilania będzie dla użytkownika najlepszy – może to być akumulatory (wbudowane lub wymienne), zasilacz sieciowy, USB.
  • czas działania – koniecznie trzeba sprawdzić, ile godzin nieustannej pracy wytrzyma akumulator, jeśli jest to mniej niż trzy godziny – lepiej sobie darować zakup takiego głośnika bezprzewodowego

Jaki głośnik bezprzewodowy z radiem wybrać?

Głośnik bezprzewodowy z radiem to gadżet, który pozwala na słuchanie radia bezpośrednio z głośnika – bez stacji. Tak naprawdę ta stacja jest wbudowana, ale na pierwszy rzut oka jej nie widać. To dobre rozwiązanie dla osób, które lubią słuchać nie tylko muzyki, ale też prowadzących audycję, lub chcą mieć dostęp do najświeższych informacji. Przeglądając różne oferty głośników, można dostrzec, że to częsta funkcja w głośnikach bezprzewodowych z radiem. Trzeba jednak mieć świadomość, że przy tańszych wersjach głośników bezprzewodowych z radiem mogą pojawić się problemy ze słabym sygnałem.

Jaki głośnik z mikrofonem bezprzewodowym wybrać?

Niektóre głośniki mają dodatkowe funkcje – np. głośnik bezprzewodowy z mikrofonem. Na czym polega ta atrakcja? Otóż dzięki niej można odebrać i wykonywać połączenia telefoniczne – pełnią po prostu rolę zestawu głośnomówiącego. Droższe modele głośników bezprzewodowych z mikrofonem mają również przyciski do obsługi połączeń. Są również takie głośniki, które mają oddzielny mikrofon. Wtedy taki sprzęt może sprawdzić się na przykład podczas zabaw karaoke. Przenośną stację do zabawy karaoke, można zabrać wszędzie ze sobą i cieszyć się muzyką w towarzystwie znajomych, szczególnie na działce podczas majówkowej imprezy.

Czy warto kupić głośnik bezprzewodowy?

Nowoczesne głośniki bezprzewodowe pozwalają odtwarzać dźwięk w wysokiej jakości, zbliżonej nawet do tej w głośnikach przewodowych. Zdarza się, że są nawet lepsze niż starsze tradycyjne modele. O ile są wyposażone we wzmacniacze. Trzeba jednak pamiętać, że za taki głośnik bezprzewodowy trzeba więcej zapłacić.

Przeczytaj także:

Przed dokonaniem zakupów w internecie, warto zweryfikować e-sklep. Co trzeba sprawdzić?

28.04.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Wiele osób ukrywając pieniądze popełnia ten błąd - chowa oszczędności w dobrze znane złodziejom miejsca. Jakie to schowki?

27.04.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Maj zapowiada się ekscytujący, szczególnie dla fanów Doktora Strange'a. Ze statystyk filmweb.pl wynika, że aż 22359 osób czeka na premierę.

26.04.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.