YouTube Shorts - co to jest, na czym polega, dla kogo?

15.07.2021 |
Udostępnij:

YouTube od wielu lat znany jest jako platforma sprzyjająca dłuższym treściom. Doskonałe zasięgi generują tu filmiki trwające kilka, a nawet kilkanaście minut. W odpowiedzi na sukces TikToka platforma postanowiła wprowadzić także rozwiązanie sprzyjające krótszym materiałom. Tak oto zaczęto testować YouTube Shorts.

youtube shorts

YouTube Shorts – co to jest?

Dodatek YouTube Shorts to krótkie, trwające mniej niż minutę filmiki nagrywane pionowo. Można je porównać do popularnych publikacji na TikToku, z którego na całym świecie korzysta już przeszło 500 milionów użytkowników. W odróżnieniu od swojej konkurencji YouTube postanowił nie tworzyć nowej aplikacji, tylko wydzielić na swojej platformie sekcję dla shortów na stronie głównej. W efekcie podczas scrollowanie portalu co pewien czas będzie można zobaczyć propozycję kilku krótkich, wertykalnych filmików.

Obecnie YouTube Shorts działa jedynie na urządzeniach mobilnych, ale można spodziewać się poszerzenia jego zasięgów na komputery. Podobnie było z krótkimi postami ze społeczności YT.

YouTube Shorts – na czym polega?

Zdaniem twórców YouTube Shorts to nowy, łatwy sposób na nawiązanie więzi z widzami za pomocą smartfona i kamerki internetowej. Proste w obsłudze narzędzie do tworzenia krótkich filmików pomaga w tworzeniu treści, które nie przekraczają 60 sekund. Na etapie kreowania krótkiego formatu można korzystać z muzyki i dźwięków, napisów, osi czasu, ustawiania prędkości odtwarzania, a także licznika czasu.

YouTube Shorts – dla kogo?

Aplikacja do tworzenia krótkich filmików na YouTube to idealne narzędzie dla twórców, którzy poszukują sposobu na poszerzenie grona swoich odbiorców. Krótkie treści to świetny sposób na zachęcenie oglądających do odwiedzenia swojego kanału i rozpoczęcia jego subskrypcji. Narzędzie to ułatwia także utrzymywanie stałego kontaktu ze swoimi widzami. Można więc spodziewać się, że niebawem YouTube Shorts stanie się popularnym dodatkiem, który na stałe zagości w wirtualnej przestrzeni.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.