Szczoteczka soniczna – hit, czy kit? 

12.07.2022

2022-07-12T05:18:00.000Z//2022.07.12

|
Udostępnij:

Szczoteczki do zębów w ostatnich latach przeszły mocną metamorfozę. Stają się coraz bardziej nowoczesne. Jednocześnie wizyty u dentysty są mniej potrzebne, bo zęby są bardziej zadbane. Jednak za to wszystko trzeba więcej zapłacić. Czy w takim razie zakup szczoteczki sonicznej się opłaca?

szczoteczka soniczna

Reklamy, szczególnie te telewizyjne, namawiają nas do zakupu coraz to bardziej zaawansowanych szczoteczek do zębów. Celem nowych technologii jest ułatwienie codziennej higieny ust. Do tej pory, oprócz tradycyjnej szczoteczki, dostępna w sprzedaży była szczoteczka elektryczna. Teraz można wybierać spośród bogatej oferty szczoteczek sonicznych. Czym się różnią?

Szczoteczka elektryczna jest dostępna na rynku już od kilkunastu jak nie kilkudziesięciu lat. Jest wyposażona w mały silnik elektryczny, który napędza jej okrągłą główkę. Wytworzone ruchy o wysokiej częstotliwości ułatwiają czyszczenie zębów, usuwają też z płytki nazębnej osad. Wykonuje do 8 800 ruchów na minutę, co właśnie stanowi jej wadę – w porównaniu do szczoteczki sonicznej.

Szczoteczka soniczna jest najnowszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem do czyszczenia zębów. Płytka zębów jest czyszczona nie mechanicznie, a za pomocą fal dźwiękowych. To, co najważniejsze – podłużna końcówka szczoteczki sonicznej wykonuje od 30 000 do 42 000 ruchów na minutę – co stanowi jej przewadze nad szczoteczką elektryczną.

Za szczoteczkę soniczną trzeba oczywiście więcej zapłacić. Ceny szczoteczek sonicznych wynoszą między 200 zł a 900 zł za najbardziej nowoczesny komplet. Dlatego podczas zakupu pod uwagę trzeba wziąć jej możliwości, a przede wszystkim ilość stopni natężenia pracy. Szczoteczki soniczne mogą mieć też różne tryby pracy, np. czyszczenie, efekt wybielenia, polerowanie. Niektóre z nich mają opcję czyszczenia nadwrażliwych dziąseł lub czasomierz.

Czy warto zdecydować się na szczoteczkę soniczną? To oczywiście zależy od preferencji, a przede wszystkim od budżetu przyszłego użytkownika.

Przeczytaj także:

O wiele łatwiej jest podpisać umowę, niż ją wypowiedzieć. Jednak anulowanie subskrypcji Netflixa z naszym poradnikiem, będzie o wiele prostsze.

11.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

W lipcu nad Polską często przechodzą gwałtowne burze, które mogą narobić wiele szkód. Warto sprawdzić gdzie i kiedy zrobi się niebezpiecznie.

08.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Kto powiedział, że za nowy sprzęt AGD i RTV trzeba zapłacić krocie? Można go kupić taniej, na sklepowych wyprzedażach towaru powystawowego.

07.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.