Disney od czerwca 2022 rusza ze swoją platformą streamingową w Polsce 

06.05.2022

2022-05-06T07:37:00.000Z//2022.05.06

|
Udostępnij:

Wkrótce zwiększy się oferta streamingowa dla dzieci, ponieważ latem wkracza do Polski długo wyczekiwany przez widzów Disney Plus. Nie ma on przed sobą łatwego zadania, ponieważ konkurencja na rodzimym rynku jest już od kilku lat bardzo silna. Mimo to legendarne studio ma wiele asów w rękawie – prestiż, uznanie kinomanów i sława to najważniejsze z nich.

Disney Plus

Disney Plus na świecie – najlepsza platforma dla najmłodszych?

Disney Plus to znana platforma streamingowa koncernu The Walt Disney Company, która została udostępniona w Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach pod koniec 2019 roku. Można na niej oglądać bajki i filmy animowane dla dzieci, a także seriale, filmy oraz programy dla dorosłych. Mimo wielu olbrzymich konkurentów, wśród których najgroźniejszy wydawał się Netflix, HBO oraz Amazon Prime, młody serwis radzi sobie całkiem nieźle. Według informacji o zyskach firmy za trzeci kwartał 2021 roku, Disney Plus ma już 118 milionów subskrybentów w wielu krajach na całym świecie.

Bieżący rok może przynieść znaczący wzrost zasięgów platformy, co jest związane z poszerzeniem grona jej odbiorców. Filmy animowane dla dzieci oraz produkcje dla dorosłych mają być dostępne już latem nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach rozsianych po całym globie.

Kiedy Disney Plus w Polsce?

O możliwości oglądania bajek dla dzieci po polsku na platformie Disney Plus spekulowano już od dawna. Poruszaliśmy ten temat w artykułach:

Jesienią 2021 roku studio postanowiło rozwiać wszelkie wątpliwości i ogłosić datę premiery w kolejnych krajach rozsianych niemalże po całym świecie. W Polsce Disney Plus ma pojawić się już niebawem, bo 14 czerwca 2022 roku. Należąca do koncernu The Walt Disney Company platforma streamingowa w zbliżonym terminie zadebiutuje aż w 42 krajach i 11 terytoriach.

Co zobaczymy na Disney Plus?

Na platformie będzie można oglądać nie tylko filmy animowane dla dzieci i produkcje Disneya, ale również znaną kinematografię Marvela oraz studia Pixar. Koncern The Walt Disney Company do swojego pakietu włączył także popularne i budzące sympatię widzów produkcje:

 • Star Wars,
 • National Geographic,
 • Fox,
 • Searchlight,
 • 20th Century Studios.

Gra toczy się o sporą stawkę, ponieważ Disney Plus będzie musiał zawalczyć o zainteresowanie klientów z innymi popularnymi platformami streamingowymi. Wśród najsilniejszych konkurentów znajdują się ugruntowani na rynku gracze – Netflix, HBO oraz Amazon Prime Video. Znaczną popularnością w Polsce cieszą się także Canal+, Viaplay, Apple TV+, Player, Polsat Box GO oraz CDA.

Aby przyciągnąć więcej widzów, Disney Plus zdecydował się na własną produkcję filmów i seriali. Wśród nich znalazły się takie pozycje jak:

 • WandaVision,
 • Loki,
 • Hawkeye,
 • The Mandalorian,
 • The Book of Boba Fett (akcja dzieje się w świecie Gwiezdnych Wojen).

Według komunikatów prasowych polscy widzowie otrzymają od momentu uruchomienia platformy dostęp do bajek i filmów animowanych dla dzieci. Wśród nich znajdą się znane bajki dla dzieci po polsku, takie jak: Luca, Encanto, Cruella oraz uznane produkcje Grey's Anatomy: Chirurdzy oraz Simpsonowie.

Bajki dla dzieci po polsku – ile zapłacimy za korzystanie z platformy?

Dostęp do produkcji oferowanych w ramach platformy Disney Plus będzie można wykupić w dwóch wariantach:

 • miesięcznym – opłata będzie wynosiła 28,99 zł,
 • rocznym – koszt pakietu na 12 miesięcy to 289,90 zł.

Decydując się na dostęp roczny, można zaoszczędzić 57,98 zł, co daje w przybliżeniu 4,80 zł na miesiąc. Nie jest to duża różnica, dlatego rozwiązanie to będzie dobrym wyborem dla osób, które mają pewność, że będą korzystały z platformy streamingowej przez 365 dni. Zainteresuje to zwłaszcza odbiorców, którzy poszukują bajek dla dzieci po polsku. Pod względem cen oferowanych przez Disney Plus gigant nie odstaje mocno od stawek konkurencji, które wahają się w granicach od 24 do 45 zł za miesiąc oglądania.

Dodatkowo warto mieć na uwadze, że subskrypcja Disney Plus umożliwi jednoczesne korzystanie z platformy na czterech urządzeniach. Przy wybranych produkcjach otrzymamy dostęp do IMAX Enhanced. Widzowie uzyskają także możliwość nieograniczonej liczby pobrań nawet na dziesięciu urządzeniach oraz możliwość stworzenia siedmiu profili użytkownika. Na szczególną uwagę zasługuje profil dziecięcy, który pozwala oglądać bajki i filmy animowane dla dzieci dostosowane do wieku odbiorców. Pozwala to zwiększyć kontrolę rodzicielską nad treściami, które trafiają do najmłodszych widzów.

Co ciekawe, Disney Plus to zaledwie jedna z kilku premier nowych platform streamingowych zaplanowanych na najbliższe miesiące. 8 marca 2022 roku na rodzimym rynku zadebiutowało wyczekiwane HBO Max, a uruchomienie własnej platformy zadeklarowała też Telewizja Polska. Widzowie nie mogą się doczekać także zapowiedzianej na polskim rynku platformy SkyShowtime. Data jej premiery nie jest jeszcze znana.

Przeczytaj także:

Pomysłów na komunijny prezent dla dziewczynki nie brakuje. Sprawdź nasze najciekawsze propozycje.

05.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Pomysłów na prezent komunijny dla chłopca, jest bardzo dużo. Wiele zależy od budżetu, który planuje się przeznaczyć na zakup prezentu.

04.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Głośnik bezprzewodowy to praktyczne urządzenie, które umili pobyt w plenerze.

29.04.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.